tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 czerwca 2021

Brak izolacji, zła wentylacja... Poznaj inne przyczyny zawilgocenia i chroń swój budynek!

Materiał partnera:

Wykonywanie izolacji pionowych oraz poziomych w murach Twojego budynku to już ostateczność. Profesjonalne osuszanie ścian pozwala na skuteczną walkę z wysokim poziomem wilgoci, a nie od dzisiaj wiadomo, że będzie ona niezwykle niebezpieczna. Zawilgocenie potrafi działać destrukcyjnie na kondycję czy sam wygląd murów. O zdrowiu użytkowników budynków już nie wspominając. Oto, dlaczego tak naprawdę powstaje ten bardzo popularny w starym lub nowym budownictwie problem. Przeczytaj nasza artykuł i zobacz najpopularniejsze przyczyny powstawania nadmiernego poziomu wilgoci. Chroń swoje ściany - tylko tak zabezpieczysz się przed nieoczekiwanym remontem.

Brak izolacji, zła wentylacja... Poznaj inne przyczyny zawilgocenia i chroń swój budynek!Dlaczego zawilgocenie może pojawić się w przypadku Twojego budynku? Poznaj przyczyny!W zdecydowanej większości przypadków wysoki poziom zawilgocenia nie jest dziełem wyłącznie jednego czynnika. Często ten problem jest wynikiem kompletnego braku bądź uszkodzenia izolacji pionowej i poziomej. Negatywnie na kondycję murów i na podmoczenia wpływa także pochylenie terenu na budynek, regularne opady deszczu, powódź, nieszczelne rynny, słaba wentylacja i nawet zła eksploatacja pomieszczeń. Nie bez znaczenia pozostają również kwestie czysto techniczne oraz zaniedbania, jakie powstały na etapie stawiania budynku. Niefachowe wykonawstwo i zbyt cienkie ściany mogą powodować przemarzanie muru, co w konsekwencji podwyższy poziom wilgoci.

Walka z zawilgoceniem. Aby była skuteczna, musisz skorzystać z usługi osuszania!
Jeżeli Twój budynek narażony jest na występowanie przynajmniej kilku z wyżej wymienionych czynników lub zdążyłeś zaobserwować już pierwsze zmiany w strukturach muru, prawdopodobnie niezbędna będzie pomoc specjalisty i choćby wykonanie profesjonalnego osuszania ścian. Izolacja pozioma fundamentów polega na zaimplementowaniu preparatu iniekcyjnego, który skutecznie blokuje i trwale likwiduje problem wzrastającego poziomu wilgoci. Hydroizolacja pionowa natomiast umożliwia działanie bezpośrednio w miejscu mocnego zawilgocenia budynku, tworząc swego rodzaju barierę ochronną przed dalszym rozwojem grzybów oraz pleśni. W obu przypadkach użycie profesjonalnych środków w połączeniu z branżową wiedzą daje niesamowity efekt. Korzystając z usług firmy Hydrobloker możesz być pewnym, że walka z rozprzestrzeniającą się wilgocią może zakończyć się na jednej wizycie specjalistów.