Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2021
  • 7 czerwca 2021
  • wyświetleń: 6337

[ZDJĘCIA] Tyski Festiwal Performance - jeden z największych w Polsce

Za nami jubileuszowa - bo już dziesiąta - edycja Tyskiego Festiwalu Performance, jednego z trzech największych festiwali performance w Polsce. Podczas festiwalu Tychy gościły profesorów, mistrzów i debiutantów w zakresie sztuki performance. Zapraszamy na foto-relację z tego wydarzenia.

10. Tyski Festiwal Performance - 3-6.06.2021 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Tyski Festiwal Performance co roku stawia przed artystami wyzwanie w postaci tematu festiwalu, z którym zaproszeni performerzy muszą spróbować się zmierzyć. Temat 10. jubileuszowej edycji festiwalu brzmiał “SZACH i PAT”. Motyw przewodni stał się polem dla artystów do zastanowienia się nad kondycją współczesnej sztuki, w tym sztuki wizualnej przy jednoczesnym uwzględnieniu wszechobecnej cyfryzacji. Zaproszeni performerzy w swoich działaniach wypowiedzieli się na temat otaczającego świata, podjęli próbę stworzenia ulotnej, niebanalnej estetycznie i ciekawej ideologicznie wypowiedzi artystycznej.

W programie festiwalu oprócz performansów znalazły się występy w sekcji Debiuty TFP (Time for Portfolio), pokazy mistrzowskie, wykłady i panele dyskusyjne.

ar, ups / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj