Wiadomości

  • 2 czerwca 2021
  • wyświetleń: 906

Euro tuż tuż - na kogo stawiać i kto jest faworytem?

Materiał partnera:

Euro 2020 zapowiada się naprawdę znakomicie. Sympatycy futbolu czują głód wielkiej piłki w reprezentacyjnym wydaniu. Na szczęście już niedługo zostanie on zaspokojony. Typy euro 2020 Cię interesują? Jakie kadry spokojnie wyjdą z grupy? Które reprezentacje narodowe mogą zaś rywalizować na tym turnieju do samego końca? Przedstawiamy również m.in. analizę tego, jak naszym zdaniem spiszą się Polacy.

Euro tuż tuż - na kogo stawiać i kto jest faworytem?


Jakie kadry narodowe powinny spokojnie wyjść z grupy?W Mistrzostwach Europy 2020 zagrają 24 reprezentacje narodowe. Zostały one podzielone na sześć grup. W każdej z nich zagrają łącznie cztery ekipy. Typy euro 2020 na tę fazę są dość jednoznaczne. Wielu ekspertów uważa bowiem, że niespodzianek nie będzie zbyt wiele… Kto ma zaś największe szanse na zanotowanie bardzo dobrego wyniku? Aby to w ogóle było możliwe, trzeba na sam początek poradzić sobie z grupowymi konkurentami. By awansować dalej, trzeba zająć pierwsze lub drugie miejsce. To nie wszystko. Wszak do fazy grupowej przejdą także cztery najlepsze ekipy narodowe z trzecich miejsc. Jak przedstawia się stawka? W grupie A największe szanse na awans mają oczywiście Włosi. O drugie miejsce powinni powalczyć Szwajcarzy oraz Turcy. Najmniejsze szanse na awans przyznaje się kadrze Walii. W grupie B faworytami są Belgowie przed Duńczykami, Rosjanami i Finami.

Jak to wygląda w innych grupach? W grupie C do kolejnej fazy powinni awansować Holendrzy. Rywalizacja o drugą lokatę będzie zaś toczyła się pomiędzy Austriakami i Ukraińcami. Za outsidera są uważani reprezentanci Macedonii Północnej. W grupie A prym powinni wieść Anglicy. O drugie miejsce będą zaś na pewno rywalizować Chorwaci, Szkoci i Czesi. Grupa E najbardziej interesuje wszystkich kibiców Biało-Czerwonych. Wszak tam Polska zagra ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Faworytem jest kadra z Półwyspu Iberyjskiego. My będziemy bić się o drugie miejsce ze Szwedami. Najmniejsze szanse na awans do kolejnej fazy mają zaś reprezentanci Słowacji. W grupie F rywalizacja będzie bardzo zażarta. O pierwsze miejsce grać będą kadry Francji, Niemiec i Portugalii. Największe kłopoty pewnie będą mieć kadrowicze z Węgier. Wszak trafili oni do istnej "grupy śmierci".

Kto jest faworytem do złota?Jakie są wskazania ekspertów na tej płaszczyźnie? Typy euro 2020 dotyczące tego, kto może bić się o złoto są dość podobne. W gronie największych faworytów wymienia się bowiem trzy reprezentacje narodowe. Są to m.in. Francuzi. Aktualni mistrzowie Świata i wicemistrzowie Europy cały czas są bardzo mocni. W składzie Trójkolorowych nie brakuje znakomitych zawodników. Tak naprawdę na każdej pozycji. Nie da się ukryć, że swoje robi doświadczenie. Wszak w ostatnich latach podopieczni Didiera Deschampsa regularnie meldują się w strefie medalowej. Kto jeszcze może być groźny?

Typy euro 2020 wskazują na Anglików. Wszak Synowie Albionu to nie tylko mocny skład, ale także możliwość gry na swoim stadionie. Wszystkie mecze grupowe będą rozgrywane na Wembley. To nie wszystko. Spotkania półfinałowe i wielki finał także zaplanowano na tym obiekcie w Londynie. Dla Synów Albionu to zaś spory handicap, który może mieć decydujące znaczenie. Plany Francuzom oraz Anglikom chcą pokrzyżować reprezentanci Belgii. Czerwone Diabły chcą w końcu zanotować spektakularny wynik. Na Mistrzostwach Świata Rosja 2018 gracze Roberto Martineza zajęli trzecie miejsce. Cały czas jest im jednak mało. Czy w tym roku kadra Belgii wedrze się na sam szczyt? Na pewno nie można tego wykluczyć. Wszak wysokiej klasy piłkarze plus dobry trener to połączenie, które może dać sukces.

Jak na Euro 2020 zaprezentują się Biało-czerwoni?Czy podopieczni Portugalczyka Paulo Sousy mogą odegrać jakąś znaczącą rolę na tym turnieju? Wydaje się to, niestety, mało prawdopodobne. Dużo wskazuje na to, że wyjdziemy z grupy, ponieważ zasady dotyczące kwalifikacji są dość proste. Wystarczy zatem np. wygrać tylko swoje pierwsze spotkanie ze Słowakami, by mieć bardzo duże szanse na awans. Potem będzie jednak znacznie trudniej. Wszak Hiszpania i Szwecja przewyższają nas w aspekcie dobrej, efektywnej gry zespołowej. Wydaje się, że Polska zagra na tym turnieju jedynie cztery spotkania. Mamy jednak nadzieję, że Biało-Czerwoni sprawią niespodziankę i długo będziemy mogli emocjonować się ich występami.