Wiadomości

  • 1 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2191

Pijany kierowca próbował zamienić się miejscami z żoną

Policjanci z tyskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę fiata, który gwałtownie zawrócił na widok radiowozu. 39-latek próbował przechytrzyć mundurowych, zamieniając się miejscami z pasażerem - swoją małżonką.

Podejrzenia policjantów wzbudził kierujący fiatem, który na widok radiowozu nagle zawrócił. Stróże prawa postanowili zatrzymać do kontroli pojazd i sprawdzić, czy kierujący ma coś na sumieniu. Mundurowi włączyli sygnały i samochód zatrzymał się na poboczu. Wtedy policjanci zauważyli, jak jego kierujący zamienia się miejscami z pasażerem. Okazało się, że mężczyzna postanowił przesiąść się z małżonką, ponieważ obawiał się badania trzeźwości.

Policjanci przebadali 39-latka na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik wykazał ponad pół promila alkoholu. Mężczyźnie nie udało się przechytrzyć policjantów. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Za popełnione przestępstwo grozi kara do dwóch lat więzienia.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.