Wiadomości

  • 5 czerwca 2021
  • 20 czerwca 2021
  • wyświetleń: 9627

Wystawa Retro Klocków LEGO dla tych, którzy nie chcą dorosnąć

W dniach 19-20 czerwca w Galerii Tichauer w Browarze Obywatelskim trwała wystawa Retro Klocków LEGO. Wystawę odwiedził autor kanału w serwisie YouTube pod nazwą Klockowizja!

Wystawa Retro Klocków Lego w Browarze Ouywatelskim · fot. Browar Obywatelski


- Zapewne nie raz byliście Państwo na wystawach LEGO. Dlaczego ta tyska jest wyjątkowa? Ponieważ nie prezentujemy klocków, które są obecnie w sprzedaży, nie zapraszamy gości na obejrzenie czegoś, co sami mogą zakupić w każdym sklepie. Wystawa to unikatowe, wycofane już ze sprzedaży zestawy klocków - dziś już o wartości kolekcjonerskiej, które pokolenie 30-latków plus pamięta z dzieciństwa. Zestawy te pochodzą z naszych prywatnych kolekcji - wyjaśniają organizatorzy z grupy Vintage LEGO Sets.

- Wychowywaliśmy się w latach 80. i 90. XX wieku... To naprawdę było w ubiegłym wieku? Klocki LEGO mogliśmy oglądać jedynie na wystawach w PEWEX-ie. Każdy z nas marzył o największych zestawach, na które naszych rodziców najczęściej nie było stać. Któż z nas nie wpatrywał się godzinami w sklepowe wystawy? Tysiąc razy oglądał ten sam katalog, wyobrażając sobie, które zestawy chciałby mieć... - dodają.

Grupa Vintage LEGO Sets postanowiła spełnić to marzenie i zgromadzić w jednym miejscu wszystkie wymarzone klocki. Udało się jej zdobyć niemal każdy zestaw, który pojawił się w ówczesnych katalogach, nie tylko w Polsce, ale także w Ameryce. Teraz chce podzielić się tą pasją z wszystkimi, którzy dorastali w cudownych latach 90.

- Chcemy, aby każdy mógł z bliska zobaczyć najpiękniejsze zestawy, jakie kiedykolwiek wyprodukowało LEGO, a tak inne, od współczesnych zestawów - mówią miłośnicy klocków.

- Za każdym razem naszej wystawie towarzyszą bezcenne reakcje rodziców, którzy patrząc na kolekcje, krzyczą z podekscytowaniem: „Miałem ten zestaw" lub „Zawsze o tym marzyłem". Wtedy z rozrzewnieniem już inaczej oglądają zgromadzone przez nas zestawy, z radością pokazując swoim dzieciom, jak wyglądały zabawki z ich dzieciństwa - opowiadają.

Wiele osób nie ma pojęcia, że istnieją jeszcze zestawy liczące ponad 50 lat oraz, że za tymi klockami kryje się niezwykle ciekawa i bogata historia. Dziś zestawy, które pojawią się na wystawie, mają nie tylko ogromną wartość sentymentalną, ale ze względu na swój wiek, są także niezwykłą gratką kolekcjonerską. Wszystkie, wycofane już z produkcji, są prawdziwymi rarytasami kolekcjonerskimi, które bardzo trudno zdobyć, a ich ceny osiągają astronomiczne kwoty.

Szczegóły można zobaczyć na facebookowym profilu grupy dorosłych miłośników LEGO VINTAGE LEGO SETS: https://www.facebook.com/vintagelegosets. Warto też śledzić wydarzenie w Browarze Obywatelskim na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2956786127893843

Wystawę odwiedził autor kanału w serwisie YouTube pod nazwą Klockowizja:

ar / tychy.info

źródło: Browar Obywatelski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Browar Obywatelski" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Browar Obywatelski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Browar Obywatelski" podaj