tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 czerwca 2021
  • dzisiaj, 06:05

Osiedle C: badanie problemów i potrzeb mieszkańców

Urząd Miasta Tychy rozpoczyna konsultacje społeczne poświęcone Osiedlu C. Posłużą one do przygotowania wytycznych do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Obszar opracowania obejmuje śródmiejskie osiedle mieszkaniowe „Osiedle C", które powstało w okresie budowy Nowego Miasta Tychy.

Plan miejscowy pozwoli na wprowadzenie odpowiednich regulacji i zasad, a przez to ochronę tego zespołu urbanistycznego.

- Nasze działania rozpoczniemy od diagnozy problemów na osiedlu, jego silnych stron oraz potrzeb mieszkańców. Zwrócimy się do mieszkańców za pośrednictwem ankiety - papierowej i internetowej, a także porozmawiamy w punktach konsultacyjnych, które pojawią się na Placu Czarnieckiego i Marii Curie-Skłodowskiej. Naszą wiedzę o osiedlu poszerzymy podczas spaceru badawczego prowadzonego przez panią Annę Syskę - Miejską Konserwator Zabytków w Tychach - mówi Michał Lorbiecki z wydziału Planowania Przestrzennego w Urzędzie Miasta Tychy.

7 czerwca rozpoczną się badania ankietowe. Link do ankiety pojawi się tego dnia na www.razemtychy.pl. Ankietę papierową będzie można pobrać m.in. w Urzędzie Miasta Tychy i MZBM (ROM nr 3). Wypełnioną ankietę, będzie można zwrócić wypełnioną ankietę: fizycznie do skrytki MZBM Tychy - ROM III przy ul. Cyganerii 43 lub w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy przy Al. Niepodległości 49. Elektronicznie (przesyłając skan lub zdjęcie) na adres mailowy: urbanistyka@umtychy.pl.

24 czerwca w godz. 11.00 -17.00 (czwartek) na Placu Czarnieckiego będzie działał punkt konsultacyjny. Taki sam punkt pojawi się 1 lipca o godz. 11.00-17.00 (czwartek) na Placu Marii Curie-Skłodowskiej. W lipcu zaplanowano spacer badawczy.

- Chcemy jeszcze bardziej niż to wynika z regulaminu zaangażować mieszkańców w proces kształtowania przestrzeni i ich najbliższego otoczenia. Zachęcić do dyskusji nie tylko między urzędnikami, a mieszkańcami, ale także, by mieszkańcy tej części miasta wspólnie mogli wypracować najlepsze dla nich rozwiązania. Zachęcam mieszkańców os. C do udziału w konsultacjach - mówi Igor Śmietański - z-ca prezydenta ds. gospodarki przestrzennej.

Urzędnicy w sierpniu przeanalizują zebrane dane, by we wrześniu podsumować wypracowane rozwiązania i pomysły podczas punktów konsultacyjnych i warsztatów online.

Konsultacje zakończy raport zawierający wytyczne do planu miejscowego.

- Zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem po planowaniu przestrzennym, który wyjaśni, o co w takim planie chodzi - dodaje Igor Śmietański.

Koordynatorem konsultacji jest pan Michał Lorbiecki z Wydziału Planowania Przestrzennego i Urbanistyki Urzędu Miasta Tychy (e-mail: urbanistyka@umtychy.pl, tel. 32 776 3701 / 3768).

Prace prowadzone są pod okiem ekspertów z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju (www.pzr.org.pl/) oraz Fundacji Stocznia (stocznia.org.pl/) w ramach projektu Przestrzeń dla Partycypacji (partycypacjaobywatelska.pl/przestrzen/).

ar / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.