tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 maja 2021
  • 20 czerwca 2021

Dokument o uczestnikach hokejowego meczu Polska - ZSRR '76

Za nami:

"Kryptonim Obiekt, czyli cud nad Rawą" to film przedstawiający historię i kulisy legendarnego meczu hokejowego z mistrzostw świata w 1976 roku w Katowicach między reprezentacjami Polski i ZSRR. Tyską premierę dokumentu tyszanina Wojciecha Wikarka zaplanowano w Mediatece na 20 czerwca. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcą filmu oraz uczestnikami meczu Polska - ZSRR z 1976 roku!

cud nad rawą


Najnowszy film znanego śląskiego filmowca-dokumentalisty Wojciecha Wikarka w pasjonujący sposób przypomina historię i kulisy legendarnego meczu hokejowego z mistrzostw świata w 1976 roku w Katowicach, w którym Polska sensacyjnie pokonała - jedyny raz w historii - drużynę Związku Radzieckiego. Wygrana 6:4 w katowickim „Spodku” z utytułowanym rywalem to jeden z najbardziej spektakularnych sukcesów polskiego sportu. W Kryptonimie Obiekt wspomnieniami z meczu dzielą się jego uczestnicy, wykorzystane też zostały unikalne materiały filmowe i fotografie.

Tyszanin Wojciech Wikarek jest czołowym twórcą kina niezależnego w południowej Polsce. Premiera jego poprzedniego filmu „Hanys” odbyła się w 2019 roku w Tyskiej Galerii Sportu.

Kryptonim „Obiekt” czyli cud nad Rawą
scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż: Wojciech Wikarek,
czas trwania: 49 minut,
Tyska premiera odbędzie się 20 czerwca w Mediatece w godz. 18.00-20.00,
miejsce: Sala koncertowa orkiestry AUKSO w Mediatece, al. marsz. J. Piłsudskiego 16,
informacje o biletach: Gabriela Oleksy, tel. 32 327 18 20-21, wew. 25, e-mail: g.oleksy@muzeum.tychy.pl,
liczba uczestników ograniczona!

Bilety można nabyć tutaj.

Koszt: 20 zł.

ar / tychy.info, źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.