tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 31 maja 2021

Konstrukcja pod panele fotowoltaiczne - 3 rzeczy, o których musisz wiedzieć

Materiał partnera:

Instalacje fotowoltaiczne, panele fotowoltaiczne to temat niezwykle nośny w ostatnim czasie. Dziś instalacje tego typu zaliczane są do jednych z najpopularniejszych sposobów produkowania energii elektrycznej. Co więcej, jest to jedno z najbardziej sprawdzonych, wydajnych, skutecznych i bezpiecznych rozwiązań. Nic dziwnego, że to ekologiczne rozwiązanie ma coraz większą rzeszę zwolenników. Co powinieneś wiedzieć o konstrukcji pod panele fotowoltaiczne? Czy możliwy jest montaż samodzielny? Gdzie mogą powstać tego typu konstrukcje? Czy jest to rozwiązanie dla każdego? Zapraszamy do lektury!

Konstrukcja pod panele fotowoltaiczne - 3 rzeczy, o których musisz wiedziec


Konstrukcja pod panele fotowoltaiczne - panele można montować na różnych płaszczyznachInstalacje fotowoltaiczne należy stworzyć, a panele fotowoltaiczne muszą się opierać na jakiejś konstrukcji. Konstrukcje fotowoltaiczne najczęściej znajdują się na dachach. Możliwy jest montaż paneli fotowoltaicznych zarówno na dachach płaskich, jak i skośnych. Wybór optymalnego rozwiązania w zależności od płaszczyzny gwarantuje Ci skuteczne pozyskanie energii słonecznej. Co więcej, konstrukcje fotowoltaiczne można montować niezależnie od rodzaju pokrycia dachu. Obojętnie, czy jest to dachówka ceramiczna, blachodachówka, blacha trapezowa, czy jakiekolwiek inny materiał - wystarczy właściwy do podłoża dobór stelaża i haków. Warto wiedzieć, że jeżeli zależy Ci na maksymalnym wykorzystaniu potencjału Twojego dachu (największej ilości paneli fotowoltaicznych) to powinieneś zdecydować się na dach prosty, dwuspadowy.

Co więcej, montaż konstrukcji pod panele fotowoltaiczne jest możliwy również na gruncie. „Wszystko zależy od wydajności rozwiązania, które w określonych przypadkach są optymalne jedynie przy montażu konstrukcji fotowoltaicznych na gruncie. Nasza firma specjalizuje się w sprzedaży konstrukcji dla dachów płaskich i skośnych, oferując opłacalne i funkcjonalne systemy montażowe” - mówi Bartosz Konieczek, specjalista ds. sprzedaży w firmie Plant.tech z Bielsko-Białej, dostarczającej elementy konstrukcji do paneli fotowoltaicznych zgodnych z technicznymi i montażowymi wymogami.

Konstrukcja pod panele fotowoltaiczne - panele możesz zamontować samodzielnieSprawdzone firmy, takie jak Plant.tech do każdej konstrukcji pod panele fotowoltaiczne dostarczają szereg dokumentacji technicznej, w tym także przeprowadzonych analiz i parametrów mechanicznych. To oznacza, że przy pomocy stosownych instrukcji montażowych, w których zawarte są wszystkie wskazówki dotyczące bezpiecznego montażu oraz porady, jak szybko i sprawnie go wykonać można zrobić to samodzielnie. Zaleca się jednak, aby obowiązki montażowe przekazać profesjonalistom z wieloletnim doświadczeniem, którzy będą służyć praktycznym, technicznym i merytorycznym wsparciem. Jeżeli samodzielnie dokonasz montażu konstrukcji pod panele fotowoltaiczne to pobór energii słonecznej może nie odbywać się w sposób optymalny.

Panele fotowoltaiczne to rozwiązanie dla praktycznie każdego„Nasza firma proponuje swoim klientom energooszczędne rozwiązania dla osób o różnych wymaganiach i możliwościach. W praktyce oznacza to, że jesteśmy w stanie zaproponować konstrukcje pod panele fotowoltaiczne praktycznie dla każdego, gdyż konstrukcje dobierane są w taki sposób, aby uzyskać jak optymalne efekty” - uzupełnia Bartosz Konieczek. Już sporo wiesz na temat konstrukcji pod panele fotowoltaiczne i jeżeli czujesz, że jest to rozwiązanie dla Ciebie to warto zainteresować się szerzej tym tematem.