tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 maja 2021

Radni wnioskują o zakup i montaż foto-pułapek na terenie miasta

Radni z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości zwrócili się do prezydenta miasta z apelem o zakup i montaż foto-pułapek. Uzasadniają, że działanie to ma na celu przeciwdziałanie zaśmiecaniu terenów parkowo leśnych oraz dewastacji małej architektury w naszym mieście, do których możemy zaliczyć ostatnie przypadki zniszczenia stacji rowerowych (pisaliśmy o tym tutaj).

Autorzy pisma wskazują, że możliwe jest zamontowanie sprzętu w okolicach wjazdów do lasów, gdzie często powstają dzikie wysypiska, ludzie wywożą i wyrzucają śmieci oraz w okolicy wspomnianej małej architektury.

- Warto opracować procedurę i zakup foto-pułapek zrealizować w ramach rozszerzenia miejskiego systemu monitoringu. Jako gmina ponosimy koszty usuwania takich dzikich wysypisk, tereny leśne są zaśmiecane, nasze wspólne dobra są niszczone, a nie możemy ukarać osób winnych. Poza tym sam fakt informacji, że miasto wprowadza na swoim terenie takie urządzenia, zadziała prewencyjnie i w znaczącej części odstraszy przed porzucaniem śmieci czy aktami wandalizmu - uważają radni: Anita Skapczyk, Aleksandra Wysocka-Siembiga, Iwona Oleksiak, Andrzej Kściuczyk, Jarosław Hajduk, Marek Gołosz, Sławomir Wróbel.

Do sprawy powrócimy, gdy ukaże się odpowiedź na wniosek radnych.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.