tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 maja 2021
  • 5 czerwca 2021

Poznaj Jezioro Paprocańskie - warsztaty rodzinne aż do jesieni

Trwają kameralne i kreatywne plenerowe warsztaty rodzinne. Ruszył projekt „Lacus” - autorska propozycja edukacyjna skupiona wokół Jeziora Paprocańskiego.

Jezioro Paprocańskie i OW Paprocany - 06.2020
Jezioro Paprocańskie · fot. Łukasz Kubowicz


Muzeum Miejskie w Tychach wystartowało z nową propozycją edukacyjną. Kieruje się na obszar unikalny i jeszcze niezbadany - Jezioro Paprocańskie. Stanie się centrum zainteresowania oraz inspiracją dla działań kreatywnych z pogranicza nauki i sztuki, a jako bohater - przybliży zagadnienia związane z biologią, geografią, fizyką i chemią. Czekają warsztaty, wycieczki, gry terenowe, prelekcje czy pokazy filmów.

Projekt startuje już na początku czerwca 2021 roku kameralnymi kreatywnymi plenerowymi warsztatami rodzinnymi. To propozycja nie tylko dla najmłodszych w wieku przedszkolnym - do wspólnej zabawy Muzeum zaprasza też rodziców i opiekunów, ponieważ docenia rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Gotowi wyruszyć we wspólną wodną podróż?

Podczas warsztatów odkryjesz i poznasz tajemnice Jeziora Paprocańskiego, a przy tym w kreatywny i oryginalny sposób spędzisz czas! Czekają zadania wzbudzające chęci odkrywania i eksploracji swojego najbliższego otoczenia, a także pobudzające zmysły. Efektem warsztatów będzie stworzenie pracy plastycznej - jej bazą stanie się model jeziora i materiały zgromadzone podczas warsztatów.

więcej informacji: muzeum.tychy.pl/wydarzenie/podroz-poznaj-jezioro/
muzeum.tychy.pl/wydarzenie/podroz-poznaj-jezioro-2/
muzeum.tychy.pl/wydarzenie/podroz-poznaj-jezioro-3/

projekt lacus


O prowadzącejPaulina Niemczyk dyplom uzyskała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w 2017 roku. Zajmuje się malarstwem, tkaniną artystyczną, tworzeniem obiektów i instalacji, organizacją wystaw i projektów. Brała udział w ok. 50 wystawach i pokazach zbiorowych, na poziomie krajowym i międzynarodowym. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą. Obecnie jej obrazy można oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej Tichauer Art Gallery w Tychach. W maju 2021 roku podjęła współpracę z Muzeum Miejskim w Tychach, rozpoczynając serię działań nad autorskim projektem „Lacus”.

ar / tychy.info, źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.