tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 maja 2021
  • 1 czerwca 2021

Dzień Dziecka w Tychach świętujemy do 2 czerwca

Za nami:

Miejskie Centrum Kultury, biblioteka oraz Teatr Mały zapraszają na wspólne świętowanie Dnia Dziecka! Przedstawiamy program wydarzeń dla milusińskich w naszym mieście!

dzień dziecka, dzieci, sport, dziecko, uczniowie, podstawówka, WF
fot. UM Tychy


1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym roku w Tychach wydarzenia z tej okazji zaplanowano od 30 maja. Na najmłodszych czeka m.in. gra terenowa, warsztaty, animacje, spektakle i wiele innych niespodzianek.

Dzień Dziecka w Miejskim Centrum Kultury30 maja Miejskie Centrum Kultury przygotowało Przygodową Grę Terenową ,,Leśne zagadki. Bajtle na tropie”.

- Chcesz odkryć sekrety tyskiego Parku Północnego? Grasować po zacienionych zielonych płucach miasta i świetnie się bawić? Jesteś gotowy, by zmierzyć się z zagadkami logicznymi i wykazać się sprawnością, fantastycznie spędzić czas i pokonywać kolejne wyzwania, które przygotowaliśmy dla nieustraszonych i ciekawych świata tyszan? Weź udział w bezpłatnej grze terenowej - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Udział w grze jest bezpłatny, a biorą w niej udział drużyny 2-4 osobowe składające się z samych dzieci (wtedy najmłodsze może mieć minimum 10 lat) lub dzieci z rodzicami.

Gra terenowa polega na odnalezieniu i dotarciu przez całą drużynę do wszystkich punktów zaznaczonych na otrzymanej mapie w regulaminowym czasie (do 18.00). Jest ich 12. Część z punktów będzie wymagało wykonania specjalnego zadania, na innych tylko „odbijesz” swoją obecność specjalnym „dziurkaczem”, tzw. perforatorem.

Każda drużyna jest zwycięzcą, a wszystkie, które odnajdą minimum 80% punktów zaznaczonych na mapie, czeka niespodzianka na mecie.

Szczegóły dotyczące Przygodowej Gry Terenowej „Leśne zagadki. Bajtle na tropie” oraz formularz rejestracyjny można znaleźć tutaj.

Kontakt: 32 438 20 61. Wstęp wolny. Udział w grze bezpłatny.

MCK - Klub Urbanowice30 maja w ogrodzie Klubu Urbanowice zaplanowano:
15.00 - Warsztaty i animacje
17.30 - Bajka dla dzieci „Na tropie zaginionej opowieści” - Teatr Trip
19.00 - Spotkanie z fizyką „Brrr… bardzo zimno” - Laboratorium Pana Korka

Wstęp wolny, obowiązują zapisy:
tel.: 726 261 375, urbanowice@mck.tychy.pl

MCK - Klub WilkowyjeKlub Wilkowyje świętuje Dzień Dziecka 1 czerwca. Z tej okazji o godz. 18.00 w ogrodzie Klubu Wilkowyje MCK odbędzie się rodzinny program animacyjno-teatralny pt.: „Bajki Robotów” Lufcika na Korbkę.

- W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Stanisława Lema, autora groteskowo-baśniowych opowiadań o robotach, które będą głównymi bohaterami naszego Dnia Dziecka. Lufcik na Korbkę zabierze nas w wyjątkową, kosmiczną podróż po świecie robotów. W programie przewidujemy dużo zabawy i niespodzianek dla wszystkich uczestników, którzy wraz z aktorami będą mogli współtworzyć ten magiczny świat - mówią organizatorzy.

Wstęp wolny Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:
tel.: 32 227 26 22, 691 770 344, mail: klub@mck.tychy.pl.

Teatr Mały Tychy30 maja, w tyskim teatrze od godz. 16.00 odbędzie się spektakl „Kajtuś Czarodziej” w wykonaniu Teatru lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Spektakl na motywach zwariowanej powieści o małoletnim czarodzieju - historia niegrzeczności, samotności i buntu - poszukiwania sensu i walki o siebie. Twórcy realizują tym samym myśl Korczaka, podejmując niezwykle ważny temat wolności i praw dziecka.

scenariusz: Magda Żarnecka
reżyseria: Roksana Miner
grupa wiekowa: 6+
czas trwania spektaklu: 65 minut

Bilety w cenie 20 zł i 25 zł dostępne w kasie teatru.

Dzień Dziecka w BiblioteceLoteriada dla małych czytelników
1-2 czerwca w godzinach otwarcia Mediateki (Biblioteki Głównej).

Wierszem malowane
Wizualizacja wiersza - film dla dzieci
od 1 czerwca dostępny na stronie www.mbp.tychy.pl i Facebooku MBP Tychy.

Niespodzianki z uśmiechem
1 czerwca w godzinach otwarcia wszystkich filii bibliotecznych

Bajkoopowiadacz
Z okazji Dnia Dziecka okazja do wysłuchania i obejrzenia bajki będzie już 2 czerwca! Biblioteka zaprasza o godz. 17.00 milusińskich na niezwykłą opowieść, którą przygotuje dla Was Justyna Biskup-Naumienko. Zapisy na spotkanie: Dział dla dzieci - tel. 32 227 83 11.

ar / tychy.info, źródło: UM Tychy, Miejskie Centrum Kultury

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.