tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 maja 2021

[ZDJĘCIA] Spaliła się stodoła w Wilkowyjach

W sobotę, 22 maja około godziny 12.45 dyżurny tyskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze stodoły przy ul. Szkolnej w dzielnicy Wilkowyje. Jak podają służby, zwierzęta udało się ewakuować. W trakcie działań zasłabła jedna z mieszkanek posesji oraz jeden ze strażaków.

Pożar stodoły w Wilkowyjach. Zwierzęta ewakuowano - 22.05.2021 · fot. 112tychy.pl


Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy tyskiej straży pożarnej oraz patrol policji. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali rozwinięty pożar dachu murowanej stodoły. Przed przyjazdem jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejsce ze stodoły ewakuowane zostały zwierzęta (krowa i kury).

Celem ugaszenia pożaru podane zostało kilka prądów wody. Pożar gaszono również przy użyciu drabiny mechanicznej. Na czas działań gaśniczych ruch na ul. Szkolnej i Leśnej był zablokowany. Zaopatrzenie wodne zostało wykonane z sieci hydrantowej. Dodatkowo do pomocy zadysponowane zostały zastępy OSP Bojszowy, OSP Bieruń Stary i OSP Świerczyniec.

Po ugaszeniu pożaru strażacy wraz z właścicielami obiektu przystąpili do usuwania spalonej słomy i siana z obiektu. W trakcie działań zasłabła jedna z mieszkanek posesji oraz jeden ze strażaków. Kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom udzieli strażacy, a następnie przekazali je wezwanym na miejsce ratownikom medycznym.

Działania na miejscu trwały kilka godzin. Zakończono je około godziny 20:.20. Po godzinie 22.00 strażacy z Tychów wspierani przez druhów z jednostek OSP Bojszowy Nowe i OSP Bieruń Nowy ponownie pojawili się na miejscu pożaru w związku ze sprawdzeniem pogorzeliska i jego dodatkowym przelaniem.

Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności powstania pożaru. Na czas działań gaśniczych przy ul. Szkolnej zabezpieczenie rejonu operacyjnego PSP Tychy pełniły zastępy OSP Lędziny i OSP Czarnuchowice.

ar / tychy.info, źródło: 112tychy.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.