tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 maja 2021

Pijany za kółkiem. Kłótnia doprowadziła go do aresztu

Tyscy policjanci zatrzymali 43-letniego kierowcę, który nie dość, że wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu, to jeszcze miał sądowy zakaz jazdy. Ponadto okazało się, że mężczyzna ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Wszystko zaczęło się od nieporozumienia pomiędzy kierowcami przed jednym z lokali.

Interwencja policji rozpoczęła się po konflikcie pomiędzy kierowcami, którzy zaparkowali przed jednym z lokali przy alei Bielskiej w Tychach. Dyżurny otrzymał informację, że awanturujący się mężczyzna odjechał samochodem daewoo w kierunku ulicy Stoczniowców. Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, że może on być nietrzeźwy.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczęli jego poszukiwania. Po chwili na ulicy Rolnej zatrzymali do kontroli wskazany pojazd. Kierującym był 43-latek, którego badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 1,5 promila.

Po sprawdzeniu danych w policyjnych systemach okazało się także, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go do 2026 roku. Ponadto 43-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Tychach celem doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze złamania prawa.

ar / tychy.info, źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.