tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 maja 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego na Piłsudskiego

W czwartek, 20 maja około godziny 17.00 na Al. Piłsudskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Paprocańską doszło do obywatelskiego zatrzymania kierującego osobową Kią. Jadący za nim kierowca Hondy zauważył dziwne zachowanie osoby za kierownicą i podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy, zablokował mu drogę. W sukurs kierowcy Hondy przyszedł kierowca Opla.

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy na Piłsudskiego - 20.05.2021 · fot. 112tychy.pl


O zatrzymaniu poinformowany został dyżurny tyskiej policji. Na miejsce wysłany został patrol drogówki. Jeszcze przed przyjazdem patrolu zatrzymany kierowca zaczął demolować wnętrze swojego pojazdu. W trakcie podejmowania czynności przez funkcjonariuszy, mężczyzna wyskoczył ze swojego samochodu i podjął pieszą ucieczkę, w trakcie której wyrzucał różne przedmioty. Policjanci ruszyli w pościg oraz wezwali wsparcie - na miejsce przybył patrol prewencji z tyskiego komisariatu. Po przebyciu kilkudziesięciu metrów mężczyzna został zatrzymany.

Podczas czynności funkcjonariusze przy mężczyźnie oraz w jego pojeździe znaleźli środki odurzające (biały proszek) oraz inne przedmioty, które mogą świadczyć, że może on mieć związek z przestępczością narkotykową.

Nietrzeźwy został przewieziony do komisariatu celem wykonania dalszych czynności. Została mu dodatkowo pobrana krew do badania. Na miejsce wezwany został policyjny technik kryminalistyki, który wykonał dokumentację oraz zabezpieczył ślady i przedmioty należące do zatrzymanego. Pojazd został zabezpieczony i odholowany na policyjny parking. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą
dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia.

ar / tychy.info, źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.