tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 maja 2021
  • 21 czerwca 2021

Weź udział w konkursie na projekt muralu na ścianie Szkoły nr 22!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Za nami:

Dodaj miastu wyjątkowego charakteru! Miejskie Centrum Kultury w Tychach oraz Andrzej Dziuba - Prezydent Tychów zapraszają do wzięcia udziału w otwartym konkursie na wykonanie projektu graficznego muralu na ścianie Szkoły Podstawowej nr 22, która znajduje się przy ul. Harcerskiej w Tychach. Autor najlepszego projektu zostanie wyróżniony nagrodą w wysokości 5 tysięcy złotych.

konkurs na mural


W 2020 powstał mural Zofii Nałkowskiej, który bardzo spodobał się mieszkańcom miasta. Miejskie Centrum Kultury, chcąc kontynuować zapoczątkowane w ubiegłym roku działania rewitalizujące przestrzeń miejską z wykorzystaniem muralu jako ekspresyjnej formy przekazu artystycznego, zaprasza do twórczych działań także w tym roku!

- Nie określamy zakresu tematycznego muralu, pozostawiając swobodę doboru tematyki artyście. Mile widziane jest, aby w projekcie znalazło się odniesienie do patrona szkoły Rafała Pomorskiego i jego twórczości artystycznej lub historii miasta, a przede wszystkim, aby tematyka była spójna z otoczeniem w jakim powstanie dzieło - mówi Małgorzata Król - dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Szkoła Podstawowa nr 22
To na tej ścianie szkoły przy ul. Harcerskiej powstanie mural · fot. Andrzej Dziuba - prezydent Tychów / Facebook


Zmierzenie się z postacią i twórczością artysty to nie lada wyzwanie dla miłośników sztuki industrialnej. Rafał Pomorski to, twórca nowego kierunku w malarstwie: pejzażu przemysłowego. Śląski industrialny pejzaż, uporządkowany, pełen ładu i harmonii, proste geometryczne formy rodem z kubistycznej wizji świata - to charakterystyka tego twórczości.

Laureat Konkursu będzie zobowiązany do wykonania zaprojektowanego muralu (na drodze odrębnej umowy zawartej z organizatorem). Technika wykonania muralu jest dowolna, ale wykorzystywane materiały muszą być odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Organizatorzy czekają na prace w formie elektronicznej lub tradycyjnej przedstawiające zarówno sam projekt, jak również jego wizualizację na budynku do 21 czerwca.

W Jury konkursu zasiądą m.in. Michał Kubieniec (kulturoznawca, kurator Street Art. Festival w Katowicach), Anna Syska (historyczka i popularyzatorka architektury, Miejski Konserwator Zabytków w Tychach), dr Patryk Oczko (historyk sztuki, kierownik Działu Urbanistyki, Architektury i Sztuk Wizualnych Muzeum Miejskiego w Tychach), Magdalena Łuka (magister sztuki, naczelnik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tychy) oraz dyrekcja szkoły, Aldona Iwaniuk.

Ważne terminy:21 czerwca - termin zgłaszania projektów muralu
Do 9 lipca - termin ogłoszenia wyników konkursu na projekt muralu
Do 30 września - termin realizacji przedsięwzięcia (wykonanie muralu na ścianie budynku).

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są w regulaminie do pobrania na stronie: www.kultura.tychy.pl/2021/05/19/konkurs-na-mural/

Dodatkowych informacji udziela organizator - Miejskie Centrum Kultury w Tychach:
e-mail: mck@mck.tychy.pl tel. 32 327 02 90.

ar / tychy.info, źródło: UM Tychy, Miejskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj