tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 maja 2021

Wygodne materace w Tychach - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Materiał partnera:

Jakość snu oraz jego przebieg mają znaczący wpływ na codzienne funkcjonowanie człowieka. Odpowiedni czas trwania nocnego odpoczynku pozwala zachować dobre samopoczucie i zdrowie fizyczne. Dodatkowo, dobry sen jest gwarantem prawidłowej pracy narządów wewnętrznych oraz zapewnia maksymalną koncentrację oraz zdolność przyswajania nowych informacji przez mózg i układ nerwowy. Dla zapewnienia dobrej higieny snu istotne jest znalezienie odpowiedniego materaca, który pozytywnie wpływa na przebieg nocnej regeneracji organizmu. Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Wygodne materace w Tychach - na co zwrócić uwagę przy zakupie?


Dobrej jakości materac - co warto wiedzieć?Każda osoba, która stoi przed koniecznością zakupu nowego materaca wie, jak wiele modeli znajduje się na rynku. Różnicuje je nie tylko cena, ale przede wszystkim jakość i klasa surowców wykorzystanych do ich produkcji. Przy wybraniu konkretnego modelu warto stawiać na funkcjonalność i staranność wykonania produktu, który będzie odpowiedzialny za stanowienie właściwej podpory dla ciała i kręgosłupa podczas snu. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na wyroby wiodących producentów, którzy specjalizują się w produkcji specjalistycznych podłoży do spania, jak Hilding Anders. To marka, która trudni się konstruowaniem materacy w ścisłej współpracy ze specjalistami, którym przede wszystkim zależy na dobru klientów i zapewnieniu odpowiedniego wsparcia dla ich ciała podczas snu. Oferta marki jest kierowana także do osób, które cierpią na dolegliwości ze strony kręgosłupa. W sklepie producenta Hilding można znaleźć medyczne materace z różnym wypełnieniem, na przykład model Fandago lub Makarena.

dobrej-jakosci-materac-co-warto-wiedziec


Wygodny materac - jakie parametry brać pod uwagę przy zakupie?Przed podjęciem decyzji o nabyciu konkretnego modelu, warto dowiedzieć się, na jakie parametry warto szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej twardości oraz wielkości produktu. Wielkość materaca powinna być ściśle dopasowana do stelaża łózka. Zbyt mały materac będzie niekontrolowanie przemieszczał się podczas snu, natomiast za duży model nie zmieści się w ramę łóżka. Materac do spania 140x200 to minimalny wymiar modelu, który będzie wystarczający dla pary. Dla rodzin, które często spędzają noce wraz ze swoimi pociechami, polecane są większe rozmiary tak. Szerokość 160, 180, a nawet 200 cm zapewni wystarczającą ilość miejsca dla swobodnego rozkładania się czy zmieniania pozycji podczas snu.

Kolejną, bardzo ważną cechą materaca jest jego wypełnienie. Marka Hilding oferuje produkty z różnego rodzaju tworzywa, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

  • Materace piankowe - marka Hilding do produkcji materacy piankowych korzysta z wysokoelastycznych surowców, które dopasowują się do kształtu ciała, a także nie wginają się pod jego ciężarem. Zastosowanie najwyższej jakości pianek Visco lub Flofom nie tylko gwarantuje odpowiednie podparcie, ale także cyrkulację oraz obieg powietrza podczas snu. Popularnymi modelami piankowymi marki Hilding są Foxtrot, Modern czy Salsa.
  • Materace sprężynowe - zastosowanie najnowocześniejszych systemów sprężynowych, jak bonnelowy czy Mulitpocket pozwala na równomierne rozmieszczenie ciężaru ciała na powierzchni materaca. Dodatkowym atutem tego rodzaju podłoża jest zapewnienie maksymalnego odciążenia kręgosłupa oraz zniwelowanie napięć mięśniowych podczas snu.
  • Materace hybrydowe - to najnowocześniejsze rozwiązanie marki Hilding, które doprowadziło do połączenia właściwości materacy sprężynowych i piankowych. To idealne rozwiązanie dla niezdecydowanych, a także osób, które posiadają szczególne wymagania, jak dolegliwości bólowe odcinka szyjnego lub inne problemy z kręgosłupem.


Sporą popularnością cieszy się hybrydowy model Hilding Dance, którego konstrukcja opiera się o połączenie sprężyn Pocket Plus oraz wysokoelastycznych blatów piankowych. Tak stabilna konstrukcja pozwala zachować najwyższą elastyczność punktową, dzięki czemu materac doskonale sprawdzi się dla par oraz cięższych osób. Ponadto ulokowanie wkładu w pokrowiec Italiano chroni wnętrze przed zbyt szybkim zużywaniem i zabrudzeniem.Marka Hilding oferuje najwyższej jakości materace, które wyróżnia klasa wykonania oraz budowa z najlepszych surowców. Zwrócenie uwagi na cechy konkretnego modelu pozwolą na dobranie jego właściwości do swoich potrzeb.