tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 maja 2021

Dobre wypełnienia do przesyłek kurierskich, czyli nie tylko folia

Materiał partnera:

Przesyłki kurierskie to dziś już nie tylko same opakowania, które mają zabezpieczyć dany produkt podczas transportu. Klienci zwracają dużą uwagę m.in. na jakość zabezpieczenia podczas transportu. Same opakowania - jak i akcesoria - stały się też istotnym elementem marketingowym. Na co zwrócić uwagę wybierając nie tylko opakowanie, ale też inne elementy niezbędne do zapakowania paczki?

Dobre wypełnienia do przesyłek kurierskich, czyli nie tylko folia


Prawidłowe zapakowanie przesyłki przekłada się na to, czy produkt wysyłany do odbiorcy dotrze do niego w stanie bez uwag i zastrzeżeń. Należy pamiętać w tym kontekście, że to nadawca paczki jest odpowiedzialny za właściwe przygotowanie paczki. Błędem jest więc założenie, że kurier - lub po prostu firma kurierska - powinien na to zwrócić szczególną uwagę. Nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za stan zapakowania przesyłki - uwzględniają to regulaminy wewnętrzne wiodących marek. W praktyce więc, przedstawiciel firmy kurierskiej odbiera to, co przygotował klient - i to po stronie tego drugiego jest obowiązek dbałości o detale.

Warto więc pamiętać nie tylko o tym, by odpowiednio dobrać karton, ale też dodatkowe elementy wpływające na optymalne zabezpieczenie przesyłki. One wpływają na solidność przygotowania materiału oraz mogą stanowić ciekawy akcent wizerunkowy.

Jak prawidłowo zapakować paczkę?Podstawową zasadą jest dobranie kartonu idealnie do potrzeb towaru. Opakowanie nie może być więc zarówno za małe jak i nadmiernie duże względem ogólnych wymiarów spakowanego przedmiotu. Dodatkowo, każdy z przedmiotów znajdujących się w paczce powinien być odrębnie zabezpieczony. W ten sposób ogranicza się ryzyko problemów, które wyniknąć mogłyby z np. zderzeń następujących podczas transportu.

Przesyłka powinna zostać starannie zamknięta przy użyciu dobrej folii samoprzylepnej. Jeśli wyśle ją sklep internetowy, dobrym rozwiązaniem jest dostosowanie jej marketingowo do podkreślania marki - może mieć np. kolor danego sprzedawcy lub być sygnowana jego logotypem dla wzmocnienia przekazu wizerunkowego.

Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie wypełnienie paczki, którą odbierze kurier. Ten element w szczególnym stopniu chroni zawartość przesyłki i stanowi naturalną formę amortyzacji produktów podczas przewozu. DPD, InPost, DHL - zamówienie kuriera powinno uwzględniać tę kwestię niezależnie od tego, która firma podejmie zlecenie.

Jakie wypełnienie wybrać do paczki?Wbrew temu co mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, w grę wchodzi nie tylko standardowa i powszechnie znana folia bąbelkowa. Ona stanowi oczywiście podstawowy wybór - również ze względu na relatywnie niskie koszty jej zakupu. Część sklepów internetowych sięga np. po inne rozwiązania. Wśród nich są specjalnie dostosowane do potrzeb paczek pianki. Stworzona z polietylenu uznawana jest za bardzo dobry sposób w kontekście zabezpieczenia szczególnie ryzykownych powierzchni - np. elementów podatnych na zarysowania. Dzięki temu, ze można ją kupić zarówno w rolce jak i różnego rodzaju arkuszach, łatwo dostosować wypełnienie do potrzeb nadawcy. Warto pamiętać też, że pianka polietylenowa może tez mieć formę nadmuchanych poduszek - dzięki temu stopień ochrony jest jeszcze większy.

W porównaniu do folii bąbelkowej, rozwiązanie takie jest nieco mniej wytrzymałe. Stąd sugestie producentów, by np. materiały RTV i AGD zabezpieczać raczej folia. Pianka świetnie sprawdzi się np., wobec małych przesyłek i paczek zawierających drobniejsze elementy.

Odpowiedzialność za transportPrawidłowe przygotowanie paczki do wysyłki i dbałość o odpowiedni wypełniacz są ważne ze względu na odpowiedzialność za towar. W sytuacji, gdy to nadawca ma obowiązek właściwej ochrony danego towaru, wszelkie problemy wynikające z nieprawidłowości obciążają jego konto. Warto o tym pamiętać w sytuacji, gdy w ramach e-handlu kurierzy zapewniają dostarczanie coraz cenniejszych i nietypowych produktów.