tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 maja 2021

65 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość

Tyscy policjanci przeprowadzili działania „Prędkość”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na tyskich drogach. Mundurowi ujawnili łącznie 65 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości, które najczęściej tłumaczone były pośpiechem.

W trakcie działań „Prędkość” przeprowadzonych w miniony piątek mundurowi skontrolowali łącznie 81 pojazdów i ujawnili 65 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości. Kierowcy często tłumaczą się pośpiechem, zapominając, że to właśnie ona jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków.

Zatem przypominamy:
  • Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.
  • Prowadząc pojazd należy też utrzymywać prędkość, która zapewnia bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu, aby w razie nagłego hamowania uniknąć zderzenia.
  • Apelujemy do wszystkich kierujących, aby przestrzegali przepisów dotyczących dozwolonej prędkości jazdy!

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.