tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 maja 2021

Poniedziałek będzie deszczowy: są ostrzeżenia meteo i hydro

Za nami:

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, do wtorkowego poranka możemy spodziewać się intensywnych opadów deszczu, które mogą wystąpić w naszym regionie. Z tego powodu IMGW wydało dwa ostrzeżenia - meteorologiczne oraz hydrologiczne.

Pszczynka, powódź, rzeka, stan ostrzegawczy
Poniedziałek będzie deszczowy: są ostrzeżenia meteo i hydro · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


- Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana całkowita wysokość opadu od 30 mm do 50 mm - informuje Alina Jasek-Kamińska, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu obowiązuje na terenie całego województwa śląskiego od poniedziałku, 17 maja od godziny 7.00 do godziny 9.00 we wtorek, 18 maja.

IMGW wydało również ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dla zlewni Małej Wisły, Soły oraz Przemszy. - W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu w zlewniach: Małej Wisły, Przemszy oraz Soły spodziewany jest wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych. Punktowo w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów deszczu istnieje możliwość przekroczenia stanów alarmowych - informuje Artur Franczyk z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

Ostrzeżenie hydrologiczne dla powyższego obszaru obowiązuje od godziny 8.13 w poniedziałek, 17 maja do godziny 14.30 we wtorek, 18 maja.

mp / tychy.info, źródło: IMGW

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.