tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 maja 2021

Bezpieczny rowerzysta - podczas akcji odnotnowano 33 wykroczenia

Kierujący rowerem, jako uczestnik ruchu drogowego, jest jednym z najbardziej narażonych na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. W trosce o bezpieczeństwo rowerzystów tyscy policjanci przeprowadzili w środę akcję „Bezpieczny Rowerzysta”.

Rower to nie tylko beztroska przyjemność. Poruszając się nim, nie chroni nas karoseria, ani poduszki powietrzne. W sposób szczególny należy obserwować otoczenie, ponieważ każde zderzenie lub upadek, może skończyć się nieprzyjemnymi lub tragicznymi w skutkach konsekwencjami. W przypadku poruszania się w ruchu miejskim, powiedzenie „mieć oczy dookoła głowy”, jest w odniesieniu do rowerzystów bardzo ważne. Należy też bezwzględnie przestrzegać przepisów obowiązujących w ruchu drogowym.

Podczas akcji policjanci z tyskiej drogówki ujawnili łącznie 29 wykroczeń wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, a popełnionych przez kierujących pojazdami oraz 4 wykroczenia popełnione przez rowerzystów. Ponadto w ręce policjantów wpadł kierujący, który w swoim organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

- Przypominamy, że o bezpieczeństwie na drodze decyduje nie tylko sprawne oświetlenie roweru, ale także wzajemny szacunek na drodze, kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania oraz znajomość przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy także, że dobrze widoczny rowerzysta, to Bezpieczny uczestnik ruchu - zwracają uwagę policjanci.

obowiązkowe wyposażenie roweru

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.