tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 maja 2021

26-latek kradł paliwo z ciężarówki. Wpadł na gorącym uczynku

Tyscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 26-latka, który kradł paliwo z baku ciężarówki. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu łącznie 6 zarzutów, między innymi kradzieży oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna popełnił te przestępstwa w warunkach recydywy.

Policjanci z Wydziału Prewencji tyskiej komendy zatrzymali 26-latka na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem do baku paliwa pojazdu ciężarowego. Mężczyzna podjął próbę ucieczki, bezskutecznie. Trafił w ręce policjantów, a śledczy zgromadzili obciążający go materiał dowodowy. Stróże prawa z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu podejrzewali go o szereg przestępstw popełnionych na terenie Tychów. 26-latek był poszukiwany przez nich od około 3 miesięcy. Był już wcześniej zatrzymywany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 6 zarzutów, między innymi kradzieży sklepowych oraz kradzieży z włamaniem, a także jednego usiłowania. Łupem recydywisty padały najczęściej artykuły spożywcze, alkohol oraz paliwo. Łączna wartość skradzionego mienia przekracza 5,5 tysiąca złotych.

Sąd Rejonowy w Tychach zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione czyny grozi mu nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.