tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 maja 2021

5 powodów, dla których warto kupić szczoteczkę soniczną!

Materiał partnera:

Obecnie na rynku możemy znaleźć trzy rodzaje szczoteczek do mycia zębów. Są to szczoteczki manualne, elektryczne oraz soniczne. Te dwa pierwsze są nam znane od dawna, natomiast te ostatnie można powiedzieć, że są pewną nowością. Szczoteczki soniczne to doskonały wybór dla tych, którym zależy na dokładnej higienie jamy ustnej. Mają one mnóstwo zalet - m.in. lepiej sobie radzą z likwidacją płytki nazębnej. Jakie są ich zalety? Dlaczego warto je kupić? Dowiedz się!

5 powodów, dla których warto kupić szczoteczkę soniczną!


Dużo skuteczniej usuwa płytkę nazębną.Dokładne mycie zębów jest bardzo ważne, ponieważ w ten sposób pozbywamy się resztek jedzenia, które utknęły między zębami. Jeśli nie będziemy się do tego przykładać, to na pewno na naszych zębach pojawi się płytka nazębna, czyli nic innego jak przezroczysty biofilm. Powstaje on w wyniku bakterii, które żywią się resztkami jedzenia. Jeśli zadbamy o to, aby ją regularnie usuwać, to nic złego nie powinno się dziać. Problem pojawia się wtedy, kiedy nie dbamy wystarczająco o higienę jamy ustnej - wraz z upływem czasu płytka nazębna przekształci się w kamień nazębny, a co to oznacza? Konieczność wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Płytkę nazębną możemy usunąć, używając różnych szczoteczek, aczkolwiek soniczne są w tym najlepsze! Przede wszystkim wynika to z tego, że ich główki poruszają się bardzo szybko - zaledwie w ciągu 60 s mogą generować prawie 100 000 drgań! Z powierzchni zębów usuwają cały osad, który na nich powstał. Nie bez znaczenia jest również to, że mają one wbudowany timer, dzięki któremu wiemy, kiedy możemy skończyć szczotkować zęby!

Zapewnia komfortowe mycie zębów.Szczoteczki soniczne od Oclean wyróżniają się wieloma funkcjami, dzięki którym mycie zębów jest niezwykle komfortowe. Mają one, wspomniany już, timer, a więc nie musimy zerkać na zegarek podczas mycia zębów. Poza tym ich sporym atutem są czujniki siły nacisku, których zadaniem jest dbanie o to, abyśmy nie przyciskali zbyt mocno szczoteczki do zębów. Modele szczoteczek Oclean posiadają również dużo trybów pracy. To, co ucieszy wiele osób, to również możliwość korzystania z aplikacji na telefon, w której mamy dostęp do wszelkich najważniejszych informacji dotyczących szczotkowania.

Jest całkowicie bezpiecznaPatrząc na szybkość pracy szczoteczek sonicznych, na pewno można się zastanawiać, czy one nie szkodzą zębom? Absolutnie nie! Są one bezinwazyjne dla zębów i dziąseł. Jak już zaznaczyliśmy, mają one czujniki siły nacisku, a więc ryzyko podrażnienia szkliwa spada do zera. Poza tym szczoteczki soniczne mają to do siebie, że one praktycznie same wykonują całą pracę, zatem nie ma takiej możliwości, aby doszło do uszkodzenia zębów, czy dziąseł.

Umożliwia oszczędność czasuW obecnych czasach wszyscy żyją szybko - brakuje nam na wszystko czasu. Mimo to jednak nie możemy pomijać obowiązkowej czynności, jaką jest mycie zębów. Używając jednak szczoteczki manualnej, musimy na nią poświęcić znacznie więcej czasu, aby mieć pewność, że zęby będą w 100% czyste. Dlatego właśnie warto rozważyć zakup szczoteczki sonicznej Oclean, która pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu! Wystarczą dwie minuty, aby móc cieszyć się dokładnie czystymi zębami. Zatem jeśli chcesz się cieszyć dodatkowymi minutami o poranku, to jest to idealna propozycja dla Ciebie!

Jest atrakcyjna cenowoSzczoteczki soniczne więcej kosztują od tych tradycyjnych - to główny powód, dla którego wiele osób rezygnuje z ich zakupu. Jednak czy z pewnością jest to dobra decyzja? Nie do końca, ponieważ nie zapominajmy, że taki zakup to jest inwestycja na długie lata. Szczoteczki manualne trzeba wymieniać co kilka miesięcy, a te natomiast mogą nam posłużyć przez znacznie dłuższy czas. Najtańsze modele takich szczoteczek możemy nabyć już za 200 złotych, lecz jeśli chcemy kupić bardziej zaawansowany model, to musimy się liczyć z wydatkiem z rzędu kilkuset złotych. Warto jednak tutaj dodać, że często możemy je kupić w promocyjnych cenach, m.in. w sklepie pod adresem: https://oclean.pl.