tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 maja 2021

Leasing maszyn rolniczych - czy warto?

Materiał partnera:

Prowadzenie gospodarstwa rolnego to trudne zadanie, wymagające ogromnego zaangażowania i dużego wkładu pracy własnej. Do tego dochodzą ogromne inwestycje, jakie trzeba realizować regularnie, aby działalność była konkurencyjna i przynosiła wysokie dochody. Zakup maszyn rolniczych do duże wyzwanie finansowe, dlatego wielu rolników kieruje swoje spojrzenia w stronę leasingu. Czy faktycznie leasing maszyn rolniczych jest opłacalny i warto z niego skorzystać? Sprawdź już teraz!

Leasing maszyn rolniczych - czy warto?


Dlaczego leasing maszyn rolniczych jest opłacalny? Poznaj zalety!W zasadzie każdy przedsiębiorca może docenić opłacalność finansowania zakupu środków trwałych poprzez leasing. Również rolnicy prowadzą działalność gospodarczą, a więc jak najbardziej jest to rozwiązanie dedykowane dla nich.

Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że do zakupu drogich maszyn rolniczych nie trzeba dysponować ogromnym kapitałem. Wpłata początkowa jest zazwyczaj niewielka. Zobowiązanie spłaca się w niskich, wygodnych ratach miesięcznych, których wysokość w porównaniu do kredytu bankowego, można w dużej mierze dopasować do indywidualnych możliwości finansowych. Oznacza to, że rolnik może bez przeszkód inwestować w swojego gospodarstwo, rozwijać je i nieustannie się unowocześniać. Jakby tego było mało, ratę zaliczysz do kosztów uzyskania przychodu, zmniejszając podatek dochodowy.

Duża elastycznośćCo ważne, prowadzenie gospodarstwa rolnego ma charakter sezonowy. Często dochody są bardzo niskie w okresie jesienno-zimowym, a wysokie w wiosenno-letnim. Leasingując maszyny, rolnik może zdecydować się na zmienne raty, wyższe w okresie większych dochodów, a niższe przez pozostałą część roku.

Do tego, jeśli zdecydujesz się na operacyjny leasing maszyny rolniczej, uzyskasz możliwość jej wykupu na zakończenie umowy. Możesz także po prostu oddać sprzęt leasingodawcy, a następnie podpisać kolejny kontrakt na fabrycznie nowy.

Dużą zaletą leasingu jest również jego wysoka dostępność. Leasingodawcy nie mają dużych wymagań wobec leasingobiorców. Formalności są w tym przypadku ograniczone do minimum, a do tego podpisanie umowy nie wiąże się ze zmniejszeniem zdolności kredytowej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby np. leasingować maszyny i jednocześnie wziąć kredyt na rozbudowę budynków gospodarstwa rolnego.

W leasing weźmiesz każdą maszynę rolnicząW przypadku wyboru leasingu nie będzie miało znaczenia to, jakie maszyny rolnicze są Ci potrzebne. Sfinansujesz zakup każdej z nich, a więc m.in.:

  • ciągniki i kombajny,
  • brony, pługi i sieczkarnie,
  • urządzenia do oprysków czy sadzenia,
  • ładowarki oraz różnego rodzaju agregaty uprawowe


i wiele więcej. Możesz zdecydować się zarówno na zakup maszyn nowych, jak i używanych, choć pod pewnymi ograniczeniami. Chcesz już teraz sprawdzić, jakie będą koszty leasingu sprzętu dla gospodarstwa rolnego? W takim razie zajrzyj na naszą stronę i skorzystaj z profesjonalnej porównywarki leasingowej!

Chcesz leasingować maszyny rolnicze? Dobrze porównaj dostępne oferty!Zainteresowała Cię możliwość wzięcia maszyn rolniczych w leasing? Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy, koniecznie sprawdź i przeanalizuj jak najwięcej ofert dostępnych na rynku. Najlepiej skorzystaj z pomocy ekspertów z branży finansowej - użyj dostępnej na stronie https://vleasing.pl porównywarki leasingowej. Zespół specjalistów ustali Twoje potrzeby i na tej podstawie dokładnie przeanalizuje rynek. Oferta leasingu zostanie dopasowana do wymagań rolnika, który otrzymuje przejrzyste zestawienie z porównaniem kosztów.