tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 maja 2021

"Bezpieczny pieszy": odnotowano 61 wykroczeń kierowców

W ramach poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w miniony piątek policjanci tyskiej drogówki przeprowadzili akcje pk. "Bezpieczny pieszy", podczas której zwrócili uwagę m.in. na zachowanie się pieszych oraz kierujących pojazdami poruszającymi się po tyskich ulicach.

Policjanci ujawnili łącznie 62 wykroczenia, z czego tylko jedno dotyczyło pieszego. Przewinienia, jakie popełnili kierujący pojazdami, dotyczyły przekraczania prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

Pamiętaj, że największy wpływ na swoje bezpieczeństwo masz Ty sam!

- Kierującym przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych mają oni obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Pieszy z kolei powinien dla własnego bezpieczeństwa zawsze upewnić się czy może bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych. Bądź bezpiecznym pieszym, „włącz myślenie” na drodze i żyj! - apelują policjanci.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.