tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 maja 2021

Marszałek województwa podsumowuje World Athletics Relays

Artykuł sponsorowany:

Narodowy Stadion Lekkoatletyczny, czyli Stadion Śląski jest bardzo szczęśliwym domem polskiej Królowej Sportu - przyznał na zakończenie mistrzostw World Athletics Relays Silesia21 marszałek województwa Jakub Chełstowski.

World Athletics Relays


W zakończonej w niedzielny wieczór imprezie Polacy wygrali biegi 2 x 2 x 400 metrów oraz 4 x 200 metrów pań. Sukcesy świętowały także sztafety 4 x 100 oraz 4 x 400 metrów kobiet.

- Za nami dwa fantastyczne, pełne pozytywnych emocji, dni Mistrzostw Świata Sztafet, organizowanych w wyjątkowym, bo bliskim sercu każdego kibica, Stadionie Śląskim, który jako oficjalny Narodowy Stadion Lekkoatletyczny jest domem królowej sportu. Domem - dodajmy - bardzo szczęśliwym, szczególnie dla naszych reprezentantek, które w drugi dzień zawodów dostarczyły nam pięknych przeżyć - dwa srebra i złoto. Dla takich chwil biją nasze serca! Jeśli dodać do tego kapitalny wyścig w zawodach 2 x 2 x 400, gdzie Patryk Dobek i Joanna Jóźwik zdobywając złoty krążek wyszli poza rekord Europy, możemy czuć się naprawdę spełnieni. Pogratulować należy wszystkim uczestnikom. W tym trudnym czasie, gdy ciągle walczymy z pandemią, pokazaliście piękną rywalizację na bieżni, która może służyć za inspirację i motywację. Dziękuję, że byliście z nami. Za kilka tygodni, bo już w ostatni weekend maja, czekają nas - ponownie w kultowym Kotle Czarownic - Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Trzymam kciuki za nasze ekipy, mocno wierząc, że dobrym zrządzeniem losu, odbędą się one już z kibicami - powiedział Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Wspomniane drużynowe mistrzostwa Europy odbędą się na Stadionie Śląskim 29 i 30 maja.