tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 maja 2021

Jechał z 3 promilami i bez uprawnień. Zatrzymali go świadkowie

Wzorową postawą wykazało się trzech mężczyzn, którzy zablokowali samochód i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki pijanemu kierowcy. 51-letni mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Reakcja świadków być może zapobiegła tragedii na drodze. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tychach zatrzymali 51-letniego kierowcę samochodu Kia Picanto. Informacje o podejrzeniu, że po ulicy Katowickiej w Tychach porusza się nietrzeźwy kierujący dyżurny otrzymał od świadków. Na miejscu mundurowi ustalili, że trzech mężczyzn podejrzewając mężczyznę o jazdę na „podwójnym gazie” zablokowało mu drogę, po czym wyciągnęli kluczyki ze stacyjki. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 51-latka wykazało prawie 3 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę nawet 2 lat pozbawienia wolności.

- Słowa uznania kierujemy do świadków, którzy wykazali się obywatelską postawą i uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Ich zdecydowana reakcja i wyciągnięcie kluczyków ze stacyjki pojazdu pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu - komentują policjanci.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.