tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 maja 2021
  • 8 maja 2021

[FOTO] Tyscy mundurowi oddali hołd zastrzelonemu policjantowi

4 maja zginął, wypełniając do końca słowa roty ślubowania, młodszy aspirant Michał Kędzierski. Miał 43 lata. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. W piątek, 7 maja odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego na służbie policjanta. Mundurowi z Tychów oddali Mu hołd.

Tyscy policjanci oddali hołd zastrzelonemu policjantowi - 7.05.2021 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


We wtorek, 4 maja w Raciborzu na ulicy Chełmońskiego około godziny 8.00 mundurowi z Wydziału Prewencji interweniowali wobec mężczyzny, który według zgłoszenia był przebrany w policyjny mundur, pijany lub pod wpływem środków odurzających i mógł poruszać się samochodem. Podczas czynności 40-latek wyciągnął broń i postrzelił policjanta. Niestety, mimo reanimacji, życia 43-letniego funkcjonariusza nie udało się uratować. Sprawca został zatrzymany i z raną postrzałową uda trafił do szpitala.

6 maja na wniosek raciborskich śledczych i prokuratora, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 40-letniego zabójcy policjanta na okres trzech miesięcy. Za popełnioną zbrodnię grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

młodszy aspirant Michał Kędzierski
młodszy aspirant Michał Kędzierski · fot. KPP Racibórz


W piątek, 7 maja odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego policjanta. Mundurowi z Tychów oddali Mu hołd.

BM / tychy.info, źródło: KPP Racibórz

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.