tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 maja 2021
  • 13 maja 2021

Będzie interwencja ws. bezprawnie ustawionych pojemników na odzież

Radne Patrycja Kosowska-Pawłowicz, Anna Krzystyniak, Aleksandra Pabian, Lidia Gajdas, Barbara Konieczna oraz Karolina Chemicz-Pałys zawnioskowały do prezydenta Andrzeja Dziuby o podjęcie działań związanych z usunięciem pojemników na używaną odzież, które znajdują się na terenie wielu części miasta.

Pojemniki na używaną odzież · fot. radne Miasta Tychy


Zdaniem radnych pojemniki na używaną odzież nie sprawdziły się, obecnie przypominają dzikie wysypiska. Takie miejsca można spotkać w następujących dzielnicach: Urbanowice, Żwaków, Suble, Stare Tychy oraz Mąkołowiec.

- Kontenery miały ułatwić recykling, a tymczasem szpecą miasto. Pojemniki na używaną odzież stoją przepełnione, wokół walają się porozrzucane ubrania i zwykłe śmieci. Zarówno my, jak i mieszkańcy mamy już tego dość. Dlatego należy podjąć natychmiastowe działania, aby pojemniki zniknęły - uważają radne Patrycja Kosowska-Pawłowicz, Anna Krzystyniak, Aleksandra Pabian, Lidia Gajdas, Barbara Konieczna oraz Karolina Chemicz-Pałys.

Wielu mieszkańców różnych dzielnic zwraca na uwagę, że miejsca, gdzie stoją pojemniki, zamieniały się w dzikie wysypiska, bo ludzie podrzucali tam różne śmieci. Pojawiają się też bezdomni i zbieracze, którzy grzebią w pojemnikach, wybierając co lepsze ubrania, a resztę niszcząc i śmiecąc wokół.

- Jednocześnie wnosimy o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania: Czy Gmina lub jednostka zarządzająca danym terenem ma podpisaną umowę z właścicielem pojemników na odzież? Czy w przeszłości były podejmowane kroki związane z usunięciem uciążliwych pojemników na odzież? Wobec przedstawionych wyżej argumentów wnosimy o podjęcie działań związanych z usunięciem pojemników i uprzątniecie terenu, na którym obecnie znajdują się śmieci - kończą radne.

W odpowiedzi udzielonej przez zastępcę prezydenta miasta ds. gospodarki przestrzennej czytamy, że gmina nie zawiera umów dzierżawy na pojemniki z odzieżą używaną. - W 2017 roku podjąłem skuteczne działania w celu usunięcia kontenerów bezprawnie posadowionych na terenie należącym do Gminy. Na bieżąco interweniujemy w zakresie bezprawnie ustawianych pojemników. Podejmę działania w celu usunięcia wskazanych pojemników z odzieżą - zapewnił Igor Śmietański.

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.