tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 maja 2021

3 nietrzeźwych kierowców w rękach policji. Każdy miał ponad promil

Policjanci z Tychów zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących. Przypominamy, że oprócz konsekwencji prawnych jazda po alkoholu jest ogromnym zagrożeniem na drodze dla wszystkich uczestników ruchu. Dla nierozważnych kierowców Kodeks Karny przewiduje karę nawet dwóch lat więzienia.

Wczoraj w ręce tyskich policjantów wpadli kolejni kierowcy, którzy doprowadzili się do stanu upojenia alkoholowego, a następnie prowadzili pojazdy. Funkcjonariusze z drogówki zatrzymani 39-latka, który miał ponad promil za kółkiem renault na ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Następnie na ulicy Bieruńskiej zainteresowanie mundurowych przykuł 64-letni kierowca. Jego badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało 1,5 promila. Na koniec późnym wieczorem policjanci Wydziału Prewencji otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Bocheńskiego kierująca pojazdem bmw może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie 40-latki wykazało niespełna 1,5 promila alkoholu w organizmie.

O dalszych losach kierowców zadecyduje prokurator i sąd. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do dwóch lat.

- Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca. Pamiętaj „Nie reagujesz-akceptujesz” - zwracają uwagę policjanci.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.