tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 maja 2021

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani na ul. Hutniczej i Konfederatów Barskich

Dwóch pijanych kierowców zatrzymano w ostatnich dniach na ulicach Tychów. Pierwszego z nich - na ulicy Konfederatów Barskich - zatrzymali mieszkańcy, drugiego - na ulicy Hutniczej - strażnicy miejscy.

Zatrzymanie pijanego kierowcy przy ulicy Konfederatów Barskich
Zatrzymanie pijanego kierowcy przy ulicy Konfederatów Barskich · fot. 112tychy.pl


Do pierwszego ujęcia pijanego kierowcy doszło w miniony piątek, 30 kwietnia około godziny 22.25. Dyżurny KMP Tychy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego Fiatem Fiorino na osiedlowym parkingu przy ul. Konfederatów Barskich. Osoba zgłaszająca poinformowała dyżurnego, że kierujący Fiatem uderzył w zaparkowany pojazd, a jego zachowanie wskazywało na to, ze może się on znajdować pod wpływem alkoholu.

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały patrole policji. Po przybyciu funkcjonariuszy na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Badanie alkomatem wykazało 1,18mg/l, co daje prawie 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie czynności u mężczyzny nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia (atak drgawek). Policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Ratownicy przebadali mężczyznę, nie było konieczności hospitalizacji.

Zatrzymanie pijanego kierowcy przy ulicy Konfederatów Barskich
Zatrzymanie pijanego kierowcy przy ulicy Konfederatów Barskich · fot. 112tychy.pl


Celem wykonania dokumentacji ze zdarzenia drogowego oraz zabezpieczeniu śladów na miejsce wezwany został policyjny technik kryminalistyki. Po wykonaniu wszystkich czynności mężczyzna został przekazany patrolowi Straży Miejskiej, który przewiózł go na izbę wytrzeźwień do Sosnowca. Po wytrzeźwieniu z mężczyzną zostaną przeprowadzone dalsze czynności.

Do drugiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w sobotę, 1 maja na ul. Hutniczej, kiedy to patrol tyskiej straży miejskiej zauważył samochód marki Citroen, którego kierowca dziwnie się zachowywał. Funkcjonariusze SM podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu, podejrzewając, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Na miejsce strażnicy wezwali patrol policji. Po przybyciu patrolu drogówki KMP Tychy, kierujący osobówką został poddany badaniu alkomatem. Przypuszczenia strażników potwierdziły się - alkomat wskazał około 0,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do tyskiej komendy celem wykonania dalszych czynności.

mp / tychy.info, źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.