tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 maja 2021

Kolejne zmiany kadrowe w GKS Tychy

Po czterech sezonach John Murray odchodzi z Tychów. Patryk Wronka po sezonie spędzonym w Tychach przenosi się do innego klubu. Klub nie zdecydował się przedłużyć umów z Paulem Szczechurą, Ladislavem Havlikiem, Brycenem Martinem i Konstą Mesikammenem.

GKS Tychy
GKS Tychy · fot. Łukasz Sobala / www.pressimages.pl


Bardzo szybko zaaklimatyzował się w mieście i złapał wspólny język z kolegami w szatni. Udzielił nawet kilku wywiadów w języku polskim i był bardzo ważnym ogniwem zespołu. Po czterech sezonach John Murray odchodzi z Tychów. 33-letni bramkarz wywalczył z GKS po trzy Mistrzostwa i Puchary Polski. Dwukrotnie sięgał również po Superpuchar kraju.

„Jasiek Murarz” w sumie rozegrał przy de Gaulle’a 176 spotkań. Bronił ze skutecznością w granicach 93 procent i wpuszczał średnio dwie bramki na mecz.

W zespole Krzysztofa Majkowskiego nie będzie występował również inny z reprezentantów Polski. Patryk Wronka po sezonie spędzonym w Tychach przenosi się do innego klubu. 25-letni napastnik otrzymał od władz tyskiego klubu propozycję przedłużenia kontraktu, ale zawodnik ostatecznie wybrał inną drogę. W sumie „Wronczi” rozegrał w Tychach 44 spotkania. Zdobył w nich 10 bramek i zanotował 28 asyst.

To nie koniec zmian w zespole pięciokrotnego Mistrza Polski. Klub nie zdecydował się przedłużyć umów z Paulem Szczechurą, Ladislavem Havlikiem, Brycenem Martinem i Konstą Mesikammenem.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za grę w GKS Tychy i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

BM / tychy.info, źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.