tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2021
  • 4 maja 2021

Policjanci podsumowali „majówkę” na tyskich drogach

Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwali tyscy policjanci. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z obowiązującymi przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących oraz odnotowali 5 niegroźnych stłuczek.

Policjanci podsumowali „majówkę” na tyskich drogach
Policjanci podsumowali „majówkę” na tyskich drogach · fot. KMP Tychy


W czasie długiego, majowego weekendu na tyskich drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 5 niegroźnych kolizji. Podczas działań majowych na naszych drogach mundurowi zatrzymali dwóch kierujących na „podwójnym gazie”. Obydwaj kierowcy przyczynili się do kolizji drogowych.

Kierujący fiatem rozpoczął majowy weekend uszkadzając trzy pojazdy na ulicy Konfederatów Barskich w Tychach. Badanie trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. - Słowa uznania kierujemy do świadków, a w szczególności do kobiety, która widząc sytuację podbiegła do pojazdu i wyciągnęła kluczyki uniemożliwiając kierującemu dalszą jazdę - zwracają uwagę policjanci.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 53-latek za kółkiem samochodu marki Nissan. Jego badanie wykazało około promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna na ulicy Asnyka w Tychach spowodował kolizję uderzając w słup.

- Apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Nierozsądnym kierowcom przypominamy, że jazda na „podwójnym gazie”, oprócz zagrożenia życia i zdrowia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, niesie za sobą również karę do dwóch lat pozbawienia wolności - przypominają mundurowi.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.