tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 maja 2021

[WIDEO] "Rowerem dla Przystani": główna wyprawa zakończona!

Za nami:

Jeszcze tylko do 3 maja trwa charytatywna akcja "Rowerem dla przystani". Choć główne wyprawy dobiegły już końca, każdy z nas może jeszcze wykręcić kilometry dla przytuliska lub wpłacić datek na jego działalność!

Loading...


"Rowerem dla Przystani" to rowerowa akcja charytatywna, organizowana przez członkinie stowarzyszenie Tyskie Szpilki w Biznesie, na rzecz fundacji Przystań Ocalenie w Ćwiklicach, która ratuje chore, starsze i porzucone zwierzaki.

Uczestniczki w dniach 19 - 23 kwietnia przemierzyły łącznie 450 km tras rowerowych Śląska, wyruszając z Ćwiklic. Pierwotnie trasa miała przebiegać z Warszawy do Ćwiklic, jednak z powodu pandemii zdecydowano zmienić plany.

Akcja Rowerem dla Przystani
Relacja z akcji Rowerem dla Przystani · fot. Tyskie Szpilki w Biznesie / Facebook


W poniedziałek, 19 kwietnia rozpoczął się wielki rowerowy tydzień (pisaliśmy o tym tutaj), który swoje zakończenie miał w piątek, 23 kwietnia. Rozpoczęcie, jak i zakończenie miało miejsce w Ćwiklicach, przy siedzibie Przystani. Przemierzając rowerowe szlaki, dziewczynom udało się pokonać 400 km. Łącznie "wykręciły" około 1010 km.

Do akcji dołączyła się także grupa rowerowych pasjonatów z O'Rety Team z Mikołowa, z którą wspólnie szpilkowa ekipa rowerowa przejechała dla zwierzaków z Przystań Ocalenie Kpdz trasę Mikołów - Ćwiklice. Wzięła udział także kibicująca i wspierająca akcję pani Monika, która przemierzyła trasę razem z nami na swoim trójkołowcu!

Akcja Rowerem dla Przystani
Relacja z akcji Rowerem dla Przystani · fot. Tyskie Szpilki w Biznesie / Facebook


Celem uczestniczek było zebranie środków finansowych na cele statutowe fundacji Przystań Ocalenie w Ćwiklicach. Wśród podopiecznych przytuliska, których jest ponad pół tysiąca są konie, krowy, świnie, kozy, owce, kury, osły, liski, króliki, nie brakuje też niepełnosprawnych psów, schorowanych kotów.

Akcja Rowerem dla Przystani
Relacja z akcji Rowerem dla Przystani · fot. Tyskie Szpilki w Biznesie / Facebook


Choć finałowy tydzień dobiegł końca cały czas można wspierać działania inicjatorek akcji! Każdy może dołączyć! Można pomagać aktywnie, biorąc udział w wyzwaniu i do 3 maja wykręcić swoje kilometry dla zwierzaków!

Jak to działa?  • Dołącz do wydarzenia Rowerem dla Przystani w terminie od 23 kwietnia - 3 maja i wykręć dowolną ilość kilometrów na rowerze,
  • dorzuć od siebie złotówki do przystaniowej skarbonki www.ratujemyzwierzaki.pl/roweremdlaprzystani
  • podziel się swoją relacją - wrzuć w komentarzu, pod postem na FB zdjęcie ze swojej wyprawy wraz z ilością przejechanych kilometrów i, jeśli chcesz, napisz kilka miłych słów.


Można też po prostu zasilić skarbonkę, aby wypełniła się po same brzegi: www.ratujemyzwierzaki.pl/roweremdlaprzystani

Zebrane środki wspomogą Przystań Ocalenie w zakresie:
  • leczenia weterynaryjnego podopiecznych
  • zakupu karmy
  • zakupu środków czystości itp.


Więcej o inicjatywie:
www.ratujemyzwierzaki.pl/roweremdlaprzystani
www.przystanocalenie.org/

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.