tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2021
  • 2 maja 2021

Kaskadowy pomiar prędkości: Policjanci ujawnili 56 wykroczeń

Tyscy policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Kaskadowy pomiar prędkości". Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju.

Kaskadowy pomiar prędkości. Policjanci ujawnili 56 wykroczeń
Kaskadowy pomiar prędkości. Policjanci ujawnili 56 wykroczeń · fot. KMP Tychy


Podczas działań "Kaskadowy pomiar prędkości", które zostały przeprowadzone w miniony piątek mundurowi ujawnili łącznie 56 kierujących z „ciężką nogą”. Policjanci przypominają, że przekraczanie dozwolonych limitów prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, jest głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Szczególnym nadzorem zostały objęte m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci w ramach działań będą prowadzili statyczne pomiary prędkości, czyli co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie.

Kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość rażąco przekraczali, musieli liczyć się z konsekwencjami. Poza ewentualnym mandatem oraz powiększeniem konta z punktami karnymi, kierujący ryzykowali również utratą prawa jazdy.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań - zwracają uwagę policjanci.

BM, mp / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.