tychy.info

Wiadomości

 • 29 kwietnia 2021

Czym jest i jak działa Erif?

Materiał partnera:

Osoby, które zainteresowane są wzięciem pożyczki czy kredytu, z pewnością powinny wiedzieć czym jest Erif, o którym dużo się mówi podczas chęci brania kredytu gotówkowego. Często zbyt dosłownie bierze się tą instytucje, jakoby była jedynie rejestrem dłużników. Rzeczywistość jest jednak nieco inna, gdyż znaleźć się tam mogą firmy, organizacje czy nawet zwykłe osoby, które nie będą wskazane jako dłużnicy. Co jeszcze możemy znaleźć w bazach danych Erif? 

Jak działa Erif i jak można się w nim znaleźć?


Czym jest i jak działa Erif?


Erif gromadzi wszystkie niezbędne informacje na temat konsumentów, firm, przedsiębiorców, organizacji i instytucji, które przeprowadzają transakcje. Z racji, że są biurem informacyjnym, to mogą udostępniać dane zgodnie z prawem, gdyż mają na celu zwiększanie bezpieczeństwa w sektorze finansów, by zapobiegać sytuacjom, kiedy bankrutująca firma dostaje kredyt, którego nie jest w stanie spłacić itp. Warto wiedzieć, że dostęp do informacji gromadzonych w bazach danych Erif mają osoby prywatne, przedsiębiorcy, instytucje oraz organizacje samorządowe. Pozwala to na zachowanie bezpieczeństwa i uniknięcie sytuacji negatywnych w świetle finansowania. Z baz danych Erif, mogą skorzystać 4 typy klientów:

 • Klienci indywidualni - mogą oni sprawdzić firmę, z której usług chcą skorzystać, lub zobaczyć czy sami nie są wpisani w rejestr dłużników.
 • Klienci biznesowi - naturalnie mogą oni sprawdzić stan przedsiębiorstw, swoich konsumentów oraz kontrahentów, by sprawdzić ich sytuację finansową oraz czy są zapisani jako dłużnicy.
 • Klienci korporacyjni - mają dostęp do sprawdzenia informacji na temat konsumentów, firm oraz kontrahentów.
 • Instytucje i samorządy - mają pełen dostęp do informacji zawartych w archiwach i bazach danych Erif.


Warto wiedzieć, że baza Erif jest dostępna 24/7 dlatego zawsze można poprosić o dostęp. Wyniki są przekazywane w formie raportów, jednak jeśli potrzebna jest większa analiza oraz bardziej szczegółowe informacje, zajmie to nieco dłużej, co nie zmienia faktu, że jest taka możliwość. 
Jeśli chcą państwo uzyskać więcej informacji na temat tego, jak działa Erif, to warto zajrzeć na www.intratka.pl.


Jak korzystać z Erif?
Korzystanie z bazy danych Erif jest bardzo korzystne, gdyż możemy mieć półroczny raport o stanie nas samych. Korzystanie z Erif jest bardzo łatwe, jednak trzeba założyć tam darmowe konto, które posłuży do dalszych działań. Na wstępie, jako osoba prywatna, trzeba wprowadzić niezbędne dane takie jak:

 • Imię i nazwisko
 • Pesel
 • Adres Email


Po wprowadzeniu danych, trzeba będzie je jeszcze uwierzytelnić. Do tego potrzebny będzie skan dokumentu takiego jak dowód osobisty, paszport lub weryfikacja poprzez upoważnione do tego konto bankowe. Nie należy się martwić o te dane, gdyż cały proces jest kodowany i zabezpieczony przez Erif, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o wyciek danych.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, co pół roku każdy użytkownik ma możliwość otrzymania raportu na temat jego osoby, ponadto po zalogowaniu możemy mieć dostęp do takich funkcji jak:

 • Otrzymanie rejestru zapytań, czyli kto o nas pytał, zarówno firma jak i osoba prywatna.
 • Sprawdzić różne firmy, z których usług chcemy skorzystać.
 • Mieć wgląd na to, czy ktoś chciał się pod nas podszyć, używając naszych danych, lub je ukraść.
 • Obserwować sytuacje firm oraz siebie.
 • Możemy również dopisać dłużnika.


Wszystkie usługi, oprócz półrocznego raportu na temat nas samych, są odpłatne, dlatego warto sprawdzić cennik, który znajduje się na ich stronie internetowej.