tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 maja 2021
  • 6 maja 2021

Historyczne zdjęcie: Plac Konstytucji 3 Maja w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

Witaj maj, trzeci maj! Z okazji obchodzonego dziś święta państwowego, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, publikujemy historyczne zdjęcie nie innego miejsca jak właśnie Placu Konstytucji 3 Maja w Tychach.

Plac Konstytucji 3 maja
Plac Konstytucji 3 Maja w Tychach · fot. Zygmunt Kubski


Fotografia przedstawia widok na Plac Konstytucji 3 maja od strony południowej. Na pierwszym planie fiat 125p na ulicy Żwakowskiej oraz tereny zielone z młodymi drzewami, dalej widoczny fragment placu i parkingu oraz niskie budynki mieszkalne z punktami handlowo-usługowymi na parterach. Z lewej strony fragment wieżowca. Całościowy projekt osiedla H przygotował Janusz Włodarczyk we współpracy z Hanną Adamczewską-Wejchert i Kazimierzem Wejchertem.

Autorem zdjęcia jest Zygmunt Kubski, a fotografia pochodzi ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach.

Jeśli masz ciekawe, historyczne zdjęcie, którym chciałbyś się podzielić, prześlij je do nas za pomocą formularza Wyślij info wraz z krótkim opisem oraz oznaczeniem autora. Fotografie będziemy publikować cyklicznie na naszym portalu.

Historyczne zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.