tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2021

Obywatelskie zatrzymanie pijanej kierującej.Kobieta miała blisko 1,5‰

Wzorową postawą wykazał się mężczyzna, którzy ujął nietrzeźwą kierującą. 56-latka jechała „zygzakiem”, a gdy się zatrzymała świadek wyciągnął jej kluczyki z samochodu i powiadomił mundurowych. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwej kierującej na al. Bielskiej - 28.04.2021
Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwej kierującej na al. Bielskiej - 28.04.2021 · fot. 112Tychy


W środę około godziny 19.30 dyżurny tyskiej komendy otrzymał informację o obywatelskim zatrzymaniu kierującej na alei Bielskiej w Tychach. Świadek zauważył, że siedząca za kierownicą toyoty kobieta jedzie całą szerokością jezdni, a swoją jazdę „zygzakiem” zakończyła na pasie zieleni za przejściem dla pieszych. Mężczyzna widząc niebezpieczne manewry na drodze, od razu podbiegł do samochodu i wyciągnął kluczyki z samochodu, po czym powiadomił mundurowych. Okazało się, że 56-letnia kobieta miała prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swe czyny odpowie przed sądem.

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwej kierującej na al. Bielskiej - 28.04.2021
Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwej kierującej na al. Bielskiej - 28.04.2021 · fot. 112Tychy


- Słowa uznania kierujemy do świadka, który wykazał się obywatelską postawą i uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwej kierującej. Hasło przewodnie kampanii „Nie reagujesz - akceptujesz” znakomicie wpisało się zachowanie mężczyzny. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować z ruchu kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników dróg. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje pod wpływem alkoholu, może uratować czyjeś życie - zwracają uwagę mundurowi.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy, 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.