tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2021

Mistrzowie Polski - Michałowski i Wróbel - przenoszą się do Tychów

Mistrzowie Polski przenoszą się do brązowych medalistów PHL. Jakub Michałowski i Kamil Wróbel od 1 maja zostaną zawodnikami GKS Tychy. Ich kontrakty będą obowiązywać do 30 kwietnia 2022 roku.

Jakub Michałowski przenosi się do Tychów
Jakub Michałowski przenosi się do Tychów · fot. Krzysztof Trzosek / GKS Tychy


Jakub Michałowski jest wychowankiem JKH GKS Jastrzębie. 23- letni obrońca w ubiegłym sezonie wystąpił w 39 spotkaniach PHL. Dla młodego obrońcy był to bardzo intensywny czas. Zawodnik równolegle grał również w barwach pierwszoligowej Polonii Bytom i był powoływany do reprezentacji Polski.

- Jakub to bardzo waleczny i charakterny zawodnik. Są to cechy, które wyniósł z rodzinnego domu. Nazwisko Michałowski jest doskonale znane szczególnie kibicom boksu. Jego ojciec należał do ścisłej czołówki pięściarzy w kraju i z sukcesami walczył również na arenie międzynarodowej. Kuba udowodnił już, że ma talent nie tylko do hokeja. Wszyscy doskonale pamiętamy jego słynny pojedynek z Jean’em Dupuy. Na swoim koncie ma medale w kategoriach juniorskich, występy w młodzieżowych reprezentacjach kraju i w końcu powołania do seniorskiej kadry i złoty medal PHL - mówi Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

- Chciałem spróbować czegoś nowego i osiągnąć najwyższy cel. Moim priorytetem jest wywalczenie Mistrzostwa Polski po raz drugi, trzeci i kolejny. Jestem przekonany, że jest to dla mnie idealne miejsce dla rozwoju i podniesienia swoich umiejętności. Mam bardzo dobry kontakt z chłopakami. Rozmawiałem z nimi na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Słyszałem same pozytywne rzeczy i jestem szczęśliwy, że trafiłem do Tychów - dodaje Jakub Michałowski, nowy zawodnik GKS Tychy.

Taki sam kierunek obrał jego kolega z zespołu. W tym samym czasie do drużyny GKS Tychy dołączy Kamil Wróbel. 24- letni napastnik jest również wychowankiem JKH GKS Jastrzębie. Kilka lat temu cenne doświadczenie zdobywał w Czechach. Na swoim koncie ma występy w młodzieżowych zespołach AZ Havirov i HC Vitkovice. W ubiegłym sezonie w barwach Mistrzów Polski rozegrał 41 spotkań. Zdobył w nich 9 bramek i zanotował 16 asyst.

- Kamil był bardzo ważnym ogniwem zespołu z Jastrzębia. W ostatnim meczu finałowym przeciwko Comarch Cracovii zaliczył dwie asysty, a w półfinałowym spotkaniu z GKS Katowice strzelił dwa gole. Przez większą część sezonu tworzył znakomity atak z Markiem Hovorką i Zackarym Philipsem - dodaje Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

Kamil Wróbel w Tychach pojawi się już na pierwszych zajęciach 4 maja. Jakub Michałowski dołączy do kolegów po zgrupowaniu reprezentacji Polski.

BM / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.