tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2021

Bartosz Ciura i Filip Komorski kończą trójkolorową przygodę

Bartosz Ciura i Filip Komorski odchodzą z GKS Tychy. Swoje kariery będą kontynuować za granicą - poinformował tyski klub.

Bartosz Ciura, Filip Komorski, GKS Tychy
Bartosz Ciura i Filip Komorski kończą trójkolorową przygodę · fot. GKS Tychy


Ich wspólna droga na trójkolorowym szlaku rozpoczęła się sześć lat temu. Choć byli wtedy bardzo młodymi zawodnikami, to szybko stali się czołowymi postaciami w drużynie. Wspólnie wywalczyli trzy Mistrzostwa Polski, dwa krajowe puchary i trzy Superpuchary Polski. Na arenie międzynarodowej zdobyli brązowy medal w Pucharze Kontynentalnym i odnieśli historyczne zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Obaj zawodnicy grają w reprezentacji Polski.

Bartosz Ciura pierwszy kontrakt w Tychach podpisał w 2011 roku. Po dwóch sezonach przeniósł się do Unii Oświęcim i w 2015 roku ponownie zawitał przy de Gaulle’a. Razem ze sobą zabrał Filipa Komorskiego z którym przez następne lata kontynuował karierę w GKS Tychy.

Filip Komorski był czołowym zawodnikiem GKS Tychy. Jego złota bramka w finale przeciwko GKS Katowice będzie jeszcze bardzo długo przypominana kolejnym pokoleniom tyszan. W sumie na lodowiskach PHL wystąpił w 317 spotkaniach. Strzelił w nich 124 gole i zanotował 135 asyst.

Bartosz Ciura był z kolei obrońcą nie do przejścia. Twardo grający defensor kilka miesięcy temu został kapitanem reprezentacji Polski i przez kilka spotkań z literką „C” grał również w GKS Tychy. W sumie na polskich taflach w najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpił w 389 spotkaniach. Zdobył w nich 16 bramek i zanotował 71 asyst.

Klub dziękuje Bartoszowi i Filipowi za reprezentowanie trójkolorowych barw i życzy powodzenia w dalszej karierze.

Zapraszamy do obejrzenia najlepszych momentów z pobytu Filipa Komorskiego i Bartosza Ciury w GKS Tychy:

ar / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.