tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2021

Odłącz się od sieci na 24 godziny i prowadź dziennik samoobserwacji

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tychach zaprasza dzieci i młodzież uczęszczającą do tyskich szkół do udziału w konkursie, który rusza już 1 maja. Celem konkursu jest promowanie higieny cyfrowej, uczenie zarządzania czasem oraz zrównoważonego korzystania z sieci. Do wygrania bony do zrealizowania w Gemini Parku!

smartfon, młodzież, gra miejska, zgrane tychy
Celem konkursu jest promowanie higieny cyfrowej · fot. pixabay.com


Przedmiotem konkursu jest utworzenie dziennika prowadzonego przez minimum dobę, podczas której uczestnik całkowicie odstępuje od aktywności w sieci. Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z podjęciem przez uczestnika decyzji, iż minimum przez 24 godziny całkowicie powstrzyma się od używania internetu, gier komputerowych, odwiedzania mediów społecznościowych, wykorzystywania internetowych aplikacji w komputerze, telefonie lub tablecie, lub innych urządzeniach mobilnych, a następnie prowadzenie dziennika samoobserwacji dokumentującego:

  • godzina po godzinie pojawiające się odczucia, emocje, myśli związane z brakiem dostępu do sieci,
  • ile razy miałaś/miałeś ochotę podłączyć się do sieci, zagrać, sprawdzić wybraną stronę itp.,
  • co sprawiało trudności,
  • aktywności, zajęcia, którymi wypełniłaś/wypełniłeś czas wolny,
  • jakie otrzymałaś/otrzymałeś wsparcie ze strony innych (np. rodzica, nauczyciela, koleżanek/kolegów
.
Forma dziennika powinna mieć charakter dowolny - jest efektem kreatywności uczestnika konkursu.

Organizatorem Konkursu jest Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Tychach, a patronat sprawuje wiceprezydent miasta Tychy Maciej Gramatyka.

Zwycięzcą konkursu zostanie osoba lub grupa, której dziennik będzie oceniony najwyżej przez Jury, w skład którego wejdą: przedstawiciele Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej, Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia, Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tychy.

Jury przyzna pierwsze drugie i trzecie miejsce w każdej kategorii wiekowej nagrodzone bonami o wartości 300zł, 200zł i 100zł do zrealizowania w centrum handlowym Gemini Park.

Konkurs adresowany jest dla dzieci i młodzieży uczęszczających do tyskich szkół. Będzie odbywał się w trzech kategoriach wiekowych:
  • uczniowie klas I-III,
  • IV-VIII szkół podstawowych,
  • uczniowie szkół ponadpodstawowych.


Organizatorzy konkursu dopuszczają uczestnictwo indywidualne lub grupowe (do 3 osób).

Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 11 czerwca do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tychach, ul. Andersa 16 - w zaklejonej kopercie wrzucić do konkursowej urny. Osoby biorące udział w konkursie zobowiązują się dostarczyć deklarację przystąpienia do konkursu (dostępną w e-dziennikach szkół oraz na stronie ppptychy.edu.pl w zakładce Konkursy). Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone 25 czerwca 2021r. na stronie internetowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Szczegółowe zasady udziału w konkursie oraz karta zgłoszeniowa dostępny jest na stronie: www.ppptychy.pl .

Czas trwania konkursu: od 1 maja do 6 czerwca.
Termin składania prac konkursowych upływa 11 czerwca.

ar / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.