tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2021
  • 3 maja 2021

Majówka w naszym mieście - propozycje tyskich instytucji

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Za nami:

Warsztaty rękodzielnicze, wystawa czy minikoncerty online. Zapraszamy na tyską majówkę w sieci!

Reklama

tychy,swieto,konstytucja,3maja,flaga,bialoczerwoni,patriotic,silesia,polska??,fotodnia,instag
Święto Konstytucji 3 Maja w Tychach - 3.05.2017


Flaga - kreatywnie i rodzinnieKluby Wilkowyje i Urbanowice Miejskiego Centrum Kultury w Tychach zapraszają, aby choć na moment zatrzymać się przed ekranem komputera. Na ich profilach facebookowych pojawią się filmy instruktażowe, jak stworzyć patriotyczne ozdoby, m.in. robota z ruchomą flagą czy wiatrak w barwach narodowych. Zachęcamy więc do rodzinnej twórczej aktywności, która wprowadzi nas w nastrój majowych świąt.

1 maja od godziny 11.00 zapraszają do udziału w warsztatach rękodzielniczych online dostępnych na Facebooku i YouTube Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Wspólnie z Osikową Doliną wykonamy jeden z symboli narodowych czyli orła białego z płatków drewna osikowego. To piękna, ekologiczna ozdoba, której wykonywanie rozwija kreatywność oraz zdolności manualne. Ważne! Aby otrzymać zestaw, należało do 28 kwietnia wysłać wiadomość.

MuzycznieNastrojowo i energetycznie - tak właśnie rozpoczniemy świętowanie na profilu Facebook Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Już w czwartek 29 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy do obejrzenia singla zespołu Pozor Orkiestra „ Nie pytaj o Polskę". 1 i 2 maja o godzinie 18.00 zaprezentują się młodzi tyszanie - uczestnicy ostatniej edycji Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Historycznej „ Nad nami Orzeł Biały” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, natomiast 3 maja wysłuchamy minikoncertu w wykonaniu uczestników zajęć Młodzieżowego Domu Kultury nr 2.

Kraina Czarnych DiamentówDzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to 2 maja. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie czy na balkonie.

Ale 2 maja to także ważna data dla naszego regionu - w tym roku przypada 100. Rocznica Wybuchu III Powstania Śląskiego. W galerii „Juvenis Amicus Artis” Śląskiego Towarzystwa Kultury i Zespołu Szkół nr 1 im. G. Morcinka od marca dostępna jest wystawa „Kraina Czarnych Diamentów - Stulecie Powstań Śląskich”. Twórcy profesjonalni prezentują prace, będące odniesieniem do powstań śląskich, a także inspirowane ziemią śląską. Zapraszamy na relację dostępną na kanale YouTube.

Nie zapominamy o tradycjiŚwięto Konstytucji 3 Maja rozpoczniemy tradycyjnie od mszy świętej w intencji Ojczyzny. Transmisję ze świątyni pw. św. Marii Magdaleny o godzinie 10.30 będzie można zobaczyć na kanale YouTube parafii. O oprawę muzyczną podczas nabożeństwa zadba Henryk Jan Botor (organy), a towarzyszyć mu będzie Joanna Spandel (sopran).

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj