tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2021
  • 28 kwietnia 2021

Jechał z promilami, bez prawa jazdy, które stracił za nietrzeźwość

Policjanci z tyskiej grupy SPEED zatrzymali nietrzeźwego kierującego Renault, który miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze ustalili, iż mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, bo jak się okazało, zostało mu ono zabrane kilkanaście dni wcześniej również za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

policja, radiowóz
fot. KMP Tychy


Policjanci tyskiej grupy SPEED nie tylko zwracają uwagę na przekroczenia prędkości. Ich czujne oko dostrzegło kierowcę, którego podejrzewali o jazdę na „podwójnym gazie”. Policjanci zatrzymali na ulicy Oświęcimskiej w Tychach kierowcę Renaut Megane.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 40-latka wykazało blisko 1,5 promila. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy, gdyż jak się okazało, zostało mu ono zatrzymane kilkanaście dni wcześniej także za jazdę w stanie nietrzeźwości.

O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo do 2 lat pozbawienia wolności.

ar / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.