tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2021

51 wykroczeń i 6 kolizji podczas akcji "Bezpieczny Pieszy"

Policjanci tyskiej drogówki przeprowadzili w miniony piątek akcję w ramach działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na celowniku byli piesi oraz rowerzyści, a także ci kierujący, którzy popełniają rażące względem nich wykroczenia.

Podczas działań policjanci ujawnili łącznie 51 wykroczeń, które głównie dotyczyły przekraczania prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto mundurowi obsłużyli 6 kolizji drogowych.

Pamiętajmy! Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży, co zwiększa szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności.

Policja apeluje o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

ar / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.