Reklama

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2021
  • 25 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 3939

[WIDEO] Koperta Życia - powinien mieć ją każdy senior

W ostatnim cyklu wideo Śląskie dla Seniora przedstawiamy Kopertę Życia. Jak wskazuje sama nazwa, Koperta Życia to rozwiązanie, które może uratować życie i zdrowie. Jest przeznaczona dla wszystkich seniorów, którzy pragną zwiększyć swoją szansę na skuteczną pomoc służb ratowniczych i ułatwić im pracę. Jak wypełnić Kopertę Życia i gdzie ją przechować? Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.To ważne, aby Kopertę Życia posiadały w domu przede wszystkim osoby w podeszłym wieku, schorowane oraz zamieszkujące samotnie. Informacje w niej zawarte skracają czas udzielenia pomocy i ułatwiają pracę ratownikom po przyjeździe do domu poszkodowanego.

Koperta Życia to specjalna karta, stworzona z myślą o seniorach. Składa się z karty informacyjnej, na której senior w pierwszej kolejności wpisuje swoje imię i nazwisko, numer pesel, a także kontakt do najbliższych osób. Następnie podaje wszystkie zdiagnozowane u siebie choroby, przyjmowane leki, informacje o uczuleniach oraz inne dane, którą mogą okazać się istotne podczas interwencji służb medycznych, policji czy służb socjalnych. Uzupełniona karta schowana w odpowiednio oznaczonej, plastikowej kopercie powinna powędrować do lodówki, czyli sprzętu, który znajduje się w każdym domu i ze względu na gabaryty jest łatwy do zlokalizowania. Naklejka lub magnes, które umieszczamy na drzwiach lodówki to sygnał dla osoby udzielającej pomocy, że w środku znajdują się ważne informacje, których senior nie jest w stanie samodzielnie udzielić w chwili interwencji.

Koperta Życia na terenie Śląska jest wspólną akcją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Więcej informacji o projekcie Śląsk dla Seniora można znaleźć na stronie https://seniorzy.slaskie.pl.

ab, Elżbieta Goraus / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śląskie Dla Seniora" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śląskie Dla Seniora

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śląskie Dla Seniora" podaj