tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 maja 2021
  • 10 maja 2021

[WIZUALIZACJA] Na Wartogłowcu powstanie nowe kolumbarium

Na tyskim cmentarzu powstanie wkrótce kolumbarium - zbiorowy grobowiec z niszami na urny z prochami zmarłych. Projekt jest już gotowy. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę.

Kolumbarium na Wartogłowcu
Wizualizacja kolumbarium na Wartogłowcu · fot. UM Tychy


Kolumbarium powstanie na cmentarzu na Wartogłowcu. Będzie się składało z 12 modułów, w każdym module będzie 48 nisz, a w każdej niszy będzie miejsce na 2 urny. W sumie w kolumbarium będzie miejsce na 1152 urny. Kolumbarium razem z zagospodarowaniem wokół zajmie powierzchnie 680 m kw. Moduły zostaną wykonane z granitowych płyt kamiennych w kolorach: szarym, czarnym i antracytowym.

Koszt inwestycji szacowany jest na ponad 1,3 mln zł brutto. Tego typu rozwiązania są coraz częściej wykorzystywane jako alternatywa dla przepełnionych cmentarzy. Dlatego już wiadomo, że to nie będzie jedyne takie miejsce w Tychach.

Kolumbarium na Wartogłowcu
Wizualizacja kolumbarium na Wartogłowcu · fot. UM Tychy


- Na cmentarzach jest coraz mniej miejsca, a z drugiej strony coraz więcej osób decyduje się na kremację bliskich. Widzimy więc coraz większą potrzebę powstania takiego dedykowanego miejsca. Zgłaszają nam ją także mieszkańcy. W planach mamy także budowę kolumbarium na ul. Barwnej - mówi Hanna Skoczylas - zastępca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

Projekt kolumbarium, ale także całego zagospodarowania cmentarza przy ulicy Barwnej ma być gotowy jeszcze w tym roku.

ar / tychy.info, źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.