tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2021

"Dla zabawy" strzelał z okna pistoletem na kulki. Trafił 34-latkę

Policjanci Wydziału Prewencji tyskiej komendy zatrzymali 18-latka, który strzelał z okna pistoletem na plastikowe kulki. W wyniku nieodpowiedzialnej zabawy młody tyszanin trafił w przechodnia. 34-letnia kobieta doznała obrażeń w postaci zasinień na nodze. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W czwartek, 22 kwietnia około godziny 16.00 dyżurny tyskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Bibliotecznej nieznany mężczyzna miał strzelać z okna. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Okazało się, że 18-latek podczas wizyty u znajomego chciał zabawić się jego pistoletem na kulki. Nastolatek tłumaczył się, że chciał strzelić w znak drogowy, lecz najwyraźniej nie był dobrym strzelcem i ostatecznie ucierpiała 34-letnia kobieta. Poszkodowana została trafiona w nogę, co spowodowało u niej zasinienia.

Nieodpowiedzialna zabawa zakończyła się dla młodego tyszanina w policyjnym areszcie. Śledczy ustalą również, czy w tej sprawie nie ma więcej poszkodowanych bądź uszkodzonego mienia. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszkodzenia ciała kodeks karny przewiduje karę do 3 lat więzienia.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.