tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2021
  • 23 kwietnia 2021

Tychy: 2 masowe punkty szczepień gotowe. Oczekiwanie na szczepionki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Punkty zostały uruchomione na Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego oraz na Stadionie Miejskim przy ulicy Edukacji. Dziennie w każdym z punktów będzie mogło się zaszczepić 500 chętnych tyszanek i tyszan.

W Hali przy ul. Piłsudskiego powstał Punkt Szczepień Powszechnych · fot. Maciej Gramatyka Zastępca Prezydenta Miasta Tychy


Punkt na Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego ma działać planowo 7 dni w tygodniu w godzinach od 7.30 - 19.30, a na Stadionie Miejskim w godzinach od 8.00 do 18.00. Wszystko będzie jednak zależne od dostaw szczepionek.

Punkty są oznakowane i dostępne dla osób z niepełnosprawnościami (w hali punkt mieści się na parterze, a na stadionie jest winda). Punkty są dobrze skomunikowane - przy każdym znajdują się duże parkingi.

W każdym z punktów szczepienia będą wykonywane przez trzy zespoły.

Punkt na Hali Sportowej będzie obsługiwał personel medyczny z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego MEGREZ, punkt na Stadionie: zespół Szpitala Miejskiego w Tychach.

Do pomocy będą wolontariusze, Straż Miejska oraz w razie potrzeby także Wojska Obrony Terytorialnej (WOT).

Punkt Szczepień Powszechnych na Stadionie Miejskim w Tychach · fot. UM Tychy


ZapisyKażda osoba, która chce zostać zaszczepiona będzie musiała się najpierw zarejestrować. Zapisać można się poprzez:
  • stronę: pacjent.gov.pl,
  • infolinię: 989,
  • bezpośrednio w placówkach obsługujących punkty.


Zapisy do punktu na Hali Sportowej pod numerem tel. (32) 325-52-56 od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7.00-15.00 oraz w piątek od 7.00 - 13.00.

Zapisy na szczepienia na Stadionie Miejskim: tel. 793- 835- 544 od poniedziałku do piątku od 8.00- 13.00.

Każdy zgłoszony otrzyma informację z miejscem i godziną szczepienia. Póki co, nie ma możliwości zaszczepienia się bez skierowania potwierdzonego przez system.

W Hali przy ul. Piłsudskiego powstał Punkt Szczepień Powszechnych · fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez


Jak poinformował Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megres, obecnie kompletowany jest zespół. Do współpracy zaprasza się osoby wykonujące zawody: lekarz, lekarz dentysta, pielęgniarka, położna, felczer, ratownik medyczny, higienistka szkolna, fizjoterapeuta, farmaceuta, diagnosta laboratoryjny, studenci 5 albo 6 roku studiów na kierunku lekarskim, student 3 roku studiów 1 stopnia na kierunku pielęgniarstwo. Chętni mogą zgłaszać się na adres: rekrutacja@szpitalmegrez.pl.

Poszukiwani są też chętni do współpracy pełnoletni wolontariusze. Ich zadaniem będzie pomoc w kierowaniu ruchem oraz udzielanie informacji osobom zgłaszającym się do punktu. Tyskie Centrum Wolontariatu przyjmuje zgłoszenia mailowo: wolontariat-tychy@ib.de lub telefonicznie: 789 489 531.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o. o./Facebook

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj