tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2021

Blisko mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę Śliwowej

Rząd Mateusza Morawieckiego przyznał kolejne pieniądze na remont, przebudowę i budowę dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). Gminy i powiaty województwa śląskiego otrzymają 149 342 567,02 zł na realizację 95 zadań (w tym na 34 zadania kontynuowane z poprzednich lat), które przeznaczą na inwestycje drogowe. Do miasta Tychy trafi 995 239 zł na budowę ul. Śliwowej.

Blisko mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę ul. Śliwowej


- Prawie 100 inwestycji drogowych będzie mogło zostać zrealizowanych w naszym województwie dzięki rządowemu wsparciu. To ogromna liczba przedsięwzięć. Mam nadzieję, że prace ruszą już niebawem, a nowe i przebudowane drogi ułatwią mieszkańcom przemieszczenie się po regionie i poprawią ich komfort podróżowania. Te inwestycje mają jeszcze znaczenie z punktu widzenia rozwoju ekonomicznego i gospodarczego - podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

Program jest ogromnym impulsem rozwojowym dla regionów we wszystkich zakątkach Polski. Do naszego województwa trafiło już 365 864 043,00 zł.

BM / tychy.info
źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.