tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2021

Włamywacze w rękach policji. Ukradli pieniądze, alkohol i tytoń

Tyscy policjanci zatrzymali trzech włamywaczy, którzy dokonywali licznych kradzieży z włamaniem na terenie naszego miasta. Wobec dwóch mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, a trzeci z nich został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Wytrwała praca policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu doprowadziła do zatrzymania trzech osób odpowiedzialnych za kradzieże z włamaniem, do których dochodziło na terenie miasta w ciągu niespełna dwóch ostatnich miesięcy. Łupem włamywaczy padły między innymi pieniądze, artykułu alkoholowe i tytoniowe, a łączna kwota strat sięga prawie 30 tysięcy złotych.

22-latek, który był już wcześniej karany za podobne czyny, został tymczasowo aresztowany. Wobec jego wspólników w wieku 26 lat i 29 lat prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone, że sprawcy mogli działać na terenie innych miast garnizonu śląskiego.

O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 10.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.