tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 maja 2021

Ks. Grzegorz Strzelczyk wyda w czerwcu "Felietony zza hołdy"

Już w czerwcu premierę będzie miała nowa książka księdza Grzegorza Strzelczyka - proboszcza tyskiej parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego.

felietony zza hołdy
Ks. Grzegorz Strzelczyk wyda w czerwcu "Felietony zza hołdy"


"To jest książka o Kościele - takim, o jakim wielu z nas marzy: uczciwym, rozumnym, prawdomównym, wrażliwym na drugiego człowieka, po prostu ewangelicznym. Autor w niezwykle prosty i jednocześnie trafny sposób diagnozuje to, co nas w Kościele boli, obnaża to, co w nim słabe, co nas zawstydza, często oburza, z czym nie potrafimy sobie poradzić. I wytrąca nas z błogiego spokoju. Bo Kościół, o którym pisze ks. Grzegorz Strzelczyk, to wspólnota ludzi wierzących, odpowiedzialna za siebie, za innych i za wiarę, która nie jest tylko pamiątką po rodzicach, ale sposobem życia" - czytamy w opisie wydawnictwa.

Ksiądz Grzegorz Strzelczyk jest doktorem teologii dogmatycznej, prezbiterem archidiecezji katowickiej i proboszczem parafii św. Maksymiliana Kolbego w Tychach. Od grudnia 2020 roku jest też członkiem Zarządu Fundacji Świętego Józefa KEP.

Wydał wiele książek, m.in.: "Ćwiczenia ze szczęścia", "(Nie)dostępność Boga". "Rekolekcje o modlitwie", "Po co Kościół", "Wolność, wiara, Bóg. Rozmowy o chrześcijaństwie". Od 2013 roku jest też stałym felietonistą miesięcznika „W drodze” - pisze do rubryki Śląska prowincja.

Główne zainteresowania badawcze księdza Grzegorza Strzelczyka to chrystologia, a zwłaszcza problemy współczesnych reinterpretacji klasycznej chrystologii dogmatycznej, historia teologii (metody teologicznej), kwestia związku teologii z doświadczeniem, wykorzystanie nowych technologii do wsparcia „warsztatu” teologicznego.

Felietony księdza można przeczytać na stronie internetowej miesięcznika "W drodze".

ar / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.